Spotkanie w Rumunii

Kornelia Synowiecka

W dniach 03-07 kwietnia 2017 r. uczestniczyliśmy w wyjeździe do Rumunii (Iasi) w ramach projektu "School Companies" (Erasmus+). Byliśmy goszczeni przez uczniów Colegiul Agricol si de Industrie Alimentara "Vasile Adamachi". Wraz z młodzieżą z Austrii, Niemiec i Rumunii braliśmy udział w zajęciach integracyjnych, które pozwoliły nam się lepiej poznać.

Podczas warsztatów robiliśmy tradycyjne maski i przypinki oraz ozdabialiśmy jajka woskiem. Jednym z zadań było przygotowanie narodowych potraw - nasz zespół (pięcioro uczniów klas I i II Samorządowego Gimnazjum im. księdza Stanisława Galasa w Kostkowie) zaserwował ziemniaki, kotlet schabowy i surówkę. Danie to cieszyło się największym powodzeniem. Zwiedziliśmy  centrum Iasi, Ogród Botaniczny i Wydział Weterynarii miejscowego uniwersytetu. Odwiedziliśmy też pracownie lokalnych twórców ludowych, w których wytwarza się wielkanocne jajka, gliniane naczynia i obrzędowe przedmioty. Udział w tym wyjeździe pozwolił nam rozwinąć umiejętności
językowe. Rumunia zrobiła na nas wielkie wrażenie. Mieszkają tu bardzo mili i otwarci ludzie. Następne spotkanie w ramach projektu będzie miało miejsce w Niemczech  (Stralsund)."

  

 

 

Odsłony: 438

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
75452