Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

W skład zespołu wchodzą

Samorządowe Przedszkole w Kostkowie, Punkt Przedszkolny w Rybnie

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Galasa w Kostkowie

adres: ul. Księdza Galasa 1
84-251 Gniewino

  

>>>>OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH<<<< 

 

haft
 


  Telefony:   Email
 p.o. Dyrektor: mgr Grzegorz Pukszta 

    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.     

 Kierownik do spraw oświaty

 mgr Joanna Kowalewska    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kierownik do spraw oświaty

 mgr Monika Lademann    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Sekretariat:Marta Zynderwald

058 6706665

058 6706664

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Faks: 058 6706661 
 IntendentNatalia Ziera    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.    
 psycholog     Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 pedagog mgr Maria Korkosz    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  

  
 

Pomorski Szczepibus w Gniewinie

Drukuj
 

Szkolne Koło Wolontariatu

Drukuj
W tym roku w grudniu zbieraliśmy dary dla małego GRACJANA, który urodził się z licznymi wadami
Dziękujemy z całego serca wszystkim tym, którzy przyłączyli się do naszej inicjatywy „Pomoc dla Gracjana"
Rodzice Gracjana są ogromnie wdzięczni za zaangażowanie i pomoc.
Radości nie było końca, a to wszystko dzięki Wam kochani Darczyńcy.
Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za zaangażowanie i pomoc.

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna !!! 

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W KLASACH I-III

Drukuj

W dniach 14 i 15 grudnia wszyscy uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach świątecznych. Dzieci pod czujnym okiem Pani Beaty, prowadzącej zajęcia wykonywały ekologiczne, świąteczne ekotorby, brokatowe wianki i serca. Każda klasa wykonywała wybrane szybciej ozdoby. W miłej atmosferze i prawdziwie świątecznym nastroju czas mijał bardzo szybko. Uczestnicy spotkania byli bardzo zaangażowani i z niezwykłą starannością wykonywali swoje ozdoby. Na koniec każde dziecko z dumą prezentowało swoją pracę. 

Więcej…
 

Brązowy medal Mistrzostw Nauczycieli Powiatu Wejherowskiego w Siatkówce

Drukuj
Dnia 17 grudnia 2021 roku reprezentacja nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kostkowie zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego w Siatkówce. W zawodach wzięło udział 5 drużyn, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Rozgrywki przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze.
Zespół nauczycieli z Kostkowa wystąpił w następującym składzie: Marlena Gacek, Iwona Adrian, Justyna Sobieska-Pieńkowska, Julia Adrian, Martyna Piekut, Maciej Kropidłowski i Marcin Piekut.
Więcej…
 

Zajęcia edukacyjne oraz nowy sprzęt dla uczniów szkół podstawowych w Kostkowie i Gniewinie.

Drukuj
W listopadzie 2021 roku w placówkach edukacyjnych Gminy Gniewino przeprowadzone zostały działania edukacyjno – informacyjne z zakresu energetyki jądrowej. Dodatkowo zakupiony został nowy sprzęt informatyczny dla uczniów obu szkół.
Zajęcia edukacyjne i informacyjne oraz zakup sprzętu zostały sfinansowane w ramach Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych realizowanego przez spółkę Polskie Elektrownie Jądrowe w wysokości 36 000,00 złotych.
Więcej…
 

Harcerskie spotkanie opłatkowe

Drukuj
21 grudnia, w  działającej przy naszej szkole 12 Drużynie Harcerskiej, odbyło się spotkanie opłatkowe. Zwyczaj dzielenia się opłatkiem głęboko wrósł w polską tradycję, bez niego nie wyobrażamy sobie świąt. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel władz Hufca Wejherowa Dawid Schwann oraz Wikariusz parafii Kostkowa Adam Lamkiewicz.
Więcej…
 

Prace porządkowe na Cmentarzu Ofiar Marszu Śmierci w Rybnie

Drukuj

29.10.2021 r. uczniowie klas VI A, VI B i VII B z wychowawczyniami (p. A. Gruba, p. E. Piotrowska, p  M. Gacek) przeprowadzili prace porządkowe na Cmentarzu Ofiar Marszu Śmierci w Rybnie. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem. W ciągu dwóch godzin udało się oczyścić z liści i igliwia cały teren. Po zakończeniu pracy na grobach i przy pomniku zapalono znicze. 
Więcej…
 

WIECZÓR W SZKOLE KLASY 3B

Drukuj
29 października klasa 3b z wychowawczynią panią Aleksandrą Hajdukiewicz zorganizowała piątkowy wieczór w szkole. 
Od razu po lekcjach w ramach obiadu zjedliśmy przepyszną pizzę. Z pełnymi brzuchami zabraliśmy się zadania, które wykonujemy w związku z Międzynarodowym Projektem Czytelniczym LEKTURKI SPOD CHMURKI (to już nasza II edycja). Zaczęliśmy od uzupełnienia naszych lekturników: narysowaliśmy głównego bohatera Lampo z lektury „O psie, który jeździł koleją”. Następnie w atlasach geograficznych wyszukiwaliśmy odpowiednie kontynenty, a także poszczególne kraje (zwłaszcza Włochy nas interesowały w związku z naszą lekturą). Dodatkowo wykonaliśmy zakładki do książki, które można oglądać na holu klas I-III.
Więcej…
 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Drukuj
Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.
Przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Organizacją święta zajęły się panie Iwona Michalak i Aleksandra Hajdukiewicz we współpracy ze szkolnym samorządem. Na holu szkoły powstałą dekoracja (ścianka fotograficzna) ze znanymi cytatami ulubionych bajkowych bohaterów, dodatkowo można było obejrzeć wystawę poświęconą nietypowym książkom. 
Więcej…
 

Urodziny Polski

Drukuj

10 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Urodziny Polski! Już przy wejściu witały nas biało-czerwone dekoracje – girlandy kwiatów i napis „Niepodległość” ułożony na białym tle z czerwonych serc wykonanych przez wszystkich uczniów. Biel i czerwień dominowały także w ubiorze, a kto założył strój galowy, pamiętał o kotylionie.

Więcej…
 

Zajęcia o energii jądrowej

Drukuj
02. 11. 2021r. uczniowie klas 7 i 8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kostkowie wzięli udział  w zajęciach prowadzonych przez pracowników Politechniki Gdańskiej w ramach programu „Zapoznanie i przeprowadzenie lekcji  o energetyce i energii jądrowej w szkołach podstawowych  i ponadpodstawowych na terenie całego kraju - Poznaj atom” realizowanego dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska przez Fundację Instytut Zrównoważonej Energetyki.  
Więcej…
 

Dzień Edukacji Narodowej- 2021

Drukuj
Wielkim kunsztem  wykazuje się nauczyciel,
który potrafi sprawić,
że twórcze wyrażanie siebie
i nabywanie wiedzy staje się
źródłem radości.”
ALBERT EINSTEIN

Dnia 13 października 2021 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kostkowie miała miejsce uroczysta Akademia, która została zorganizowana przez uczniów dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości brali udział wszyscy nauczyciele, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, panie z administracji oraz obsługi pracujące w naszej placówce, pan konserwator oraz uczniowie wszystkich klas.
Więcej…
 

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT CZYTELNICZY „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

Drukuj
Uczniowie klasy 3b po raz drugi wzięli udział w Międzynarodowym projekcie czytelniczym pt.: „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Projekt składa się z III modułów, a nam właśnie udało się zakończyć pierwszy z nich. Celem tegorocznej edycji projektu jest poznawanie zawodów
Do pierwszej części projektu wybraliśmy książkę Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. Po przeczytaniu omawianej książki, uzupełniliśmy swoje lekturniki, które pięknie  kolorowo prezentują się w naszej sali. Omówiliśmy dokładnie pracę kolejarza oraz innych pracowników kolei. Dodatkowo wykonaliśmy zakładki do książki, które wyeksponowaliśmy na specjalnie przygotowanej tablicy na holu klas 1-3. Kolejnym zadaniem, była organizacja Dnia Postaci z Bajek, która przypada 5 listopada. 
Więcej…
 

Srebro dla uczennic z Kostkowa

Drukuj
   
 Dnia 05.11.2021r na hali sportowej w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeja Dziewcząt. Brało w nich udział siedem zespołów: SP 8 z Wejherowa,  SP4 z Redy, SP z Orla, SP z Luzina, SP 9 z Rumi, SP z Bożego Pola i SP z Kostkowa. Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach A i B, nasza szkoła trafiła do grupy B gdzie zajęła pierwsze miejsce wygrywając wszystkie mecze. Następnie w półfinale spotkałyśmy się z reprezentacją SP z Luzina. Mecz wygrałyśmy i przeszłyśmy do finału razem z reprezentacją SP z Wejherowa. Rywalizacja była godna finału i po zaciętej walce mecz zakończył się remisem 0:0, żadna z drużyn nie zdobyła bramki. 
Więcej…
 

Każdy zaszczepiony jest zadowolony

Drukuj
Pod takim hasłem odbył się w Samorządowej Szkole Podstawowej w Kostkowie konkurs na hasło, rymowankę, wierszyk na temat konieczności  szczepień przeciwko COVID- 19.  
Uczniowie z klas 5-8 chętnie wypowiadali się na swoich plakatach na temat wartości, jakie niesie za sobą szczepienie i zagrożeń wynikających z rezygnacji ze szczepienia. Powstały piękne prace, które są prezentowane na holu szkoły.  

Uczniowie, którzy zdobyli nagrody w tym konkursie to: 
Więcej…
 


Strona 1 z 35