Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dzień Ziemi

Drukuj PDF
„Segreguję! Ziemię uratuję!” – pod tym hasłem 29 kwietnia zorganizowałyśmy tegoroczny Dzień Ziemi w Samorządowym Zespole Szkół w Kostkowie.
dzien ziemi
 
Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum już od września 2008 r. z wielkim zapałem zmagali się z różnorodnymi zadaniami w maratonie eko-euro-regionalnym (udział w akcji Sprzątanie Świata, zbiórka puszek aluminiowych, baterii oraz plastikowych nakrętek, wykonanie kalendarza klasowego i komiksu, ułożenie wiersza, konkurs wiedzy i umiejętności), rywalizując o puchary przechodnie Błękitna Planeta. Ostateczne wyniki zmagań były następujące:
szkoła podstawowa: I msc. – VI B, II msc. – IV A, III msc. – VI A;
gimnazjum:               I msc. – III B, II msc. – III A, III msc. – I A.   
Zdobywcy pierwszych trzech miejsc, otrzymali słodkie upominki, a wszystkie klasy dyplomy. Dodatkową atrakcją było rozlosowanie książek, plecaków i talonów na nagrody niespodzianki wśród uczniów, którzy zbierali puszki, baterie i nakrętki. 
 dzien ziemi
Ale to nie wszystko. Jak co roku nasze obchody Dnia Ziemi wzbogacił Konkurs o Leśne Puchary (piękne drewniane sowy) zorganizowany przez przedstawicieli Nadleśnictwa Choczewo – przeprowadził go p. Rafał Skowronek. W szranki wiedzy przyrodniczej stanęły drużyny szkół podstawowych z Choczewa, Ciekocina, Gniewina, Kostkowa i Krokowej oraz gimnazjów z Choczewa, Gniewina, Kostkowa i Łęczyc.
dzien ziemi
  Po pierwszym etapie wyłoniono trójki finalistów. Walka w finale była niezwykle zacięta i emocjonująca. Jej wyniki przedstawiają się następująco:
szkoła podstawowa: I msc. – Krokowa, II msc. – Kostkowo, III msc. – Choczewo;
gimnazjum:               I msc. – Kostkowo, II msc. – Łęczyce, III msc. – Choczewo.
Wszyscy finaliści otrzymali puchary oraz upominki  
dzien ziemi
 Naszymi zwycięskimi reprezentantkami były gimnazjalistki: Anna Gwizdała (III A), Maria Matczuk (II A) i Patrycja Matczuk (I B). Drużyna podstawówki wystąpiła w składzie: Marlena Formella (V B), Weronika Klebba (V A), Anna Szczypior (V A) i Dawid Baranowski (VI A). Jesteśmy z Was bardzo dumne!
Dzień ziemi
 Dzień Ziemi to również doskonała okazja do pochwalenia się naszymi utalentowanymi artystami. Uroczystość uświetniły występy grupy teatralnej Szkollywood pod opieką p. Darii Radeckiej-Marzec, która zaprezentowała przedstawienie pt. „Ziemia, planeta dla ludzi”, zespołu tanecznego Błyskawice pod opieką p. Ewy Nowotarskiej oraz chóru pod opieką p. Ilony Kowalczyk, który wykonał piosenkę „Gdzieś we wszechświecie”.
dzien ziemi
Chciałybyśmy serdecznie podziękować gościom z innych szkół za przyjęcie zaproszenia, wychowawcom za cierpliwość i mobilizowanie swoich klas do żmudnej pracy nad zadaniami, nauczycielkom prowadzącym zespoły artystyczne za uszlachetnienie naszej uroczystości, paniom z obsługi szkoły, p. Zbyszkowi Bobryckiemu oraz uczniom, którzy poświęcili swój czas wolny, za pomoc organizacyjną.
Szczególne podziękowania za wsparcie naszego Dnia Ziemi adresujemy do Nadleśnictwa Choczewo (szczególnie do p. Rafała Skowronka), Gniewińskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz Centrum Informacji i Edukacji w Gdańsku.
dzien ziemi

Do zobaczenia za rok.
Organizatorki
Arleta Rohde
Joanna Kowalewska
Ewa Piotrowska