Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

WIECZÓR W SZKOLE KLASY 3B

Drukuj PDF
29 października klasa 3b z wychowawczynią panią Aleksandrą Hajdukiewicz zorganizowała piątkowy wieczór w szkole. 
Od razu po lekcjach w ramach obiadu zjedliśmy przepyszną pizzę. Z pełnymi brzuchami zabraliśmy się zadania, które wykonujemy w związku z Międzynarodowym Projektem Czytelniczym LEKTURKI SPOD CHMURKI (to już nasza II edycja). Zaczęliśmy od uzupełnienia naszych lekturników: narysowaliśmy głównego bohatera Lampo z lektury „O psie, który jeździł koleją”. Następnie w atlasach geograficznych wyszukiwaliśmy odpowiednie kontynenty, a także poszczególne kraje (zwłaszcza Włochy nas interesowały w związku z naszą lekturą). Dodatkowo wykonaliśmy zakładki do książki, które można oglądać na holu klas I-III.

 
 Po wykonaniu tych zadań mama naszego kolegi przywiozła w ramach niespodzianki przepyszne słodkie desery (serniczki z musem truskawkowym i owocami) oraz szaszłyki owocowe. W tym miejscu jeszcze raz bardzo dziękujemy pani Monice! Po słodkim deserze wybraliśmy się na plac zabaw, aby spalić nieco kalorii. Gdy wróciliśmy do szkoły czekało nas kolejne plastyczne wyzwanie – wykonaliśmy dynie z papieru toaletowego oraz bibuły.
 
Nasze dynie wyszły fantastycznie, piorunujący efekt był, gdy nasza pani zapaliła świeczki na ciemnym holu (zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia). Wtedy poszliśmy na dużą salę gimnastyczną, gdzie mieliśmy możliwość pograć piłkami do kosza, nogi,  siatkówki oraz w hokeja. Na koniec sportowych zajęć cała klasą zagraliśmy w dwa ognie. Pod koniec naszego wieczoru wspólnie oglądaliśmy film „Wilk w owczej skórze 2”, a nasza Pani w międzyczasie zrobiła nam sandwiche z serem i tosty z nutellą. Po filmie wspólnie posprzątaliśmy naszą salę i przed godziną 20 odebrali nas Rodzice. 
To był dzień pełen wrażeń i dobrych emocji oraz mile spędzony czas z rówieśnikami.