Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dzień Edukacji Narodowej- 2021

Drukuj PDF
Wielkim kunsztem  wykazuje się nauczyciel,
który potrafi sprawić,
że twórcze wyrażanie siebie
i nabywanie wiedzy staje się
źródłem radości.”
ALBERT EINSTEIN

Dnia 13 października 2021 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kostkowie miała miejsce uroczysta Akademia, która została zorganizowana przez uczniów dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości brali udział wszyscy nauczyciele, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, panie z administracji oraz obsługi pracujące w naszej placówce, pan konserwator oraz uczniowie wszystkich klas.
Akademia rozpoczęła się częścią oficjalną, którą prowadzili starsi uczniowie naszej szkoły. Przedstawili krótką historię Święta Edukacji Narodowej, a także złożyli najszczersze życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Następnie uczniowie klasy 1a i 3 b zaprezentowali krótką inscenizację, wiersze i piosenki dedykowane pracownikom szkoły, dziękując za trud wkładany w nasze wychowanie i edukację.
Następnie głos zabrał pan dyrektor Grzegorz Pukszta, który mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
Nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły byli bardzo zadowoleni z przebiegu ceremonii oraz sposobu wyrażenia wdzięczności przez uczniów. Warto włożyć w organizację takich spotkań serce i wysiłek, by później móc oglądać uśmiech na twarzy naszych nauczycieli, bo dzięki nim stajemy się mądrzejsi każdego dnia.