Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wycieczka do Sarbska

Drukuj PDF
24. 09. 2021r. uczniowie klas czwartych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kostkowie uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym. Wspólnie z wychowawcami i nauczycielem biblioteki odwiedziliśmy największe fokarium w Polsce - SEA PARK w Sarbsku.
Bardzo podobało się nam karmienie fok. Nauczyliśmy się rozróżniać foki szare od fok pospolitych, dowiedzieliśmy się ile ryb potrafią zjeść foki i jak zachowywać się w ich otoczeniu. Podobnie w hali krytej obejrzeliśmy widowisko z udziałem uchatek. Bardzo efektowny pokaz zakończony skokiem uchatki do wody z dużej wysokości wywołał ogromne brawa. 
 
Spotkanie z Błękitkiem – rozmawiającym, interaktywnym wielorybem – wywołało wiele pozytywnych emocji. Zgłębiliśmy wszelkie tajniki oceanu, poznaliśmy koleżanki wieloryba i jego styl życia.
Oceanarium prehistoryczne i wizyta w kinie 5D dały nam niesamowite doznania od zachwytu po odrobinę strachu. Miłą odskocznią stał się przejazd kolejką pirata.
 
Resztkę sił zostawiliśmy na placu zabaw „Podwodna przygoda”, a posiłek i zakup pamiątek dopełniły szczęścia.Uczniowie dobrze się bawiąc, a przez to integrując się, kształtowali pozytywny stosunek do świata roślin i zwierząt oraz poznawali zasady ochrony środowiska. Mamy nadzieję, że ta wiedza zaowocuje w przyszłości.
 
Wycieczka była bardzo udana. Już planujemy kolejny wspólny wyjazd!!!