Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA w klasach I-III

Drukuj PDF
 
Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. 17 i 20 września dzieci z klas I-III zaopatrzone w worki i jednorazowe rękawiczki wzięli udział w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Na początku odbyły się krótkie pogadanki z wychowawcami o bezpieczeństwie oraz głównych celach tej akcji.  Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z entuzjazmem i ochotą zabrali się do pracy.

 Udało nam się zebrać kilka sporych worków odpadów. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o konieczności segregacji i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.
   
Na zakończenie sprzątania czekała na uczestników słodka niespodzianka. Warto wspomnieć, że niektórzy uczniowie postanowili po szkole zadbać o pozostałe miejscowości i pod okiem Rodziców dzielnie sprzątali swoje miejsce zamieszkania (Rybno, Słuszewo). Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji.