Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

„CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI”

Drukuj PDF
Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią p. Aleksandrą Hajdukiewicz w roku szkolnym 202/2021 biorą udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym „czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Projekt ma na celu: rozbudzenie u uczniów ciekawości literackiej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem i aktywnego słuchania, integrację zespołu klasowego oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym.
 
Naszym zadaniem jest przeczytanie trzech wybranych książek i wykonanie zadań do każdej z nich. Poznaliśmy chmurkę Tosię oraz plastelinowego Czytusia, którzy będą nam towarzyszyć w naszej czytelniczej przygodzie. Kilka zadań już wykonaliśmy: stworzyliśmy chmurki oraz drzewko czytelnicze w naszej klasie, założyliśmy Lekturniki. Wspólnie z wychowawczynią  czytamy książkę  Danuty Perlak „Kapelusz Pani Wrony”. Mamy nadzieję, że w najbliższych tygodniach odwiedzi nas pan leśniczy, który opowie nam o swojej pracy.
 
 
 
Trzymajcie za nas kciuki, abyśmy nie stracili zapału i sumiennie wykonywali zadania. Będziemy informować o postępach w naszej czytelniczej przygodzie.