Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Światowy Dzień Chorego - przedstawienie

Drukuj PDF

 Oskar i Roza  11 lutego na całym świecie obchodzono Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji tydzień później uczniowie SZS w Kostkowie pod opieką Pani Marleny Gacek i Pani Zofii Gacek przygotowali inscenizację opartą na opowiadaniu „Oskar i Pani Róża”.

dzien chorych     

 Tytułowy bohater tego spektaklu jest nieuleczalnie chory. Ostatnie dwanaście dni swojego życia spędza z Ciocią Różą. Oskar po rozmowach z nią, dowiaduje się o istnieniu Boga i zaczyna w Niego wierzyć. Po raz pierwszy wyznaje miłość koleżance i przygotowuje się do opuszczenia świata. Chłopiec wywoływał uczucia radości i smutku nie tylko u Pani Róży, która po jego śmierci wygłosiła pełen żalu monolog, skierowany do Boga, ale także u tych, którzy go kochali, u rodziców, którzy w końcu zrozumieli, że choroba jest częścią ich syna. Młodzieniec nie bał się nieznanego, chociaż miał dopiero 18 lat. Szkoda mu było tylko tracić to, co znał.

Postać ta jest wzorem do naśladowania dla ludzi wątpiących w swoje możliwości i bojących się śmierci.

puste łozko

Uczniowie z klas 6b SP oraz 2B, 3A i 3B G odegrali przedstawienie trzykrotnie. Dwa razy dla uczniów w czasie lekcji oraz dla rodziców podczas spotkania podsumowującego pierwszy semestr. Za każdym razem byli nagradzani gromkimi brawami.  Na twarzach starszych widzów pojawiły się także łzy, które najlepiej ukazały znaczenie spektaklu.