Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

FORUM RODZICÓW -Tradycyjny Sad

Drukuj PDF
25 maja 2018, tradycyjnie jak każdego roku w ostatni weekend maja, w naszej szkole ma miejsce Festyn Rodzinny. Nasz zespół w porozumieniu z Panią Dyrektor ustalił, że będzie to dobry czas na pokazanie naszych dokonań i zmotywowanie Rodziców do rozważenia decyzji o posadzeniu drzew jabłoni starych odmian na swoich posesjach. 
Na tę okoliczność przygotowaliśmy prezentację, w której ukazaliśmy cel przystąpienia naszej Szkoły do Ogólnopolskiego Konkursu Tradycyjny Sad i sposobów realizacji jego wymogów.
 Podzieliliśmy się naszymi sukcesami (założenie sadu z 11 drzew jabłoni; zajęcie III miejsca w I ETAPIE konkursu), a nade wszystko ukazaliśmy co dał nam udział w konkursie, czego nie zauważylibyśmy nie biorąc w nim udziału. 
 
Okazało się, że oprócz naszych najbliższych, którzy na co dzień są z nami i nas wspierają zainteresowanych sadzeniem jabłoni jest sporo. Wiedząc, że atrakcji na festynie będzie sporo wyznaczyliśmy dwie różne godziny, w których można było obejrzeć prezentację dokumentującą nasze działania oraz Szkolną Kronikę Mini Sadu – Cień Jabłoni. Przygotowaliśmy około 70 ulotek, których jak się okazało było za mało. Pomimo to musieliśmy odpowiadać na wiele pytań. Najczęściej powtarzanymi pytaniami były:
  •  Jakie posadziliśmy odmiany?
  •  Skąd wzięliśmy sadzonki?
  •  Gdzie posadziliśmy jabłonie? (Gdzie macie ten sad?)
Wiele dorosłych zaglądało do naszego szkolnego mini sadu. Sprawdzało nazwy odmian. Wspominało z dziecięcych lat, gdzie u rodziców, dziadków czy znajomych rosło stare drzewo jabłoni, jak smakowało i jakie potrawy  przyrządzało starsze pokolenie z poszczególnych odmian. Ze zdziwieniem przyjmowali informację, że za parę lat będzie można przyjść zerwać i zjeść jabłko i usiąść na ławeczce w cieniu jabłoni. Zapraszamy wszystkich do śledzenia naszych działań na Facebooku: Tradycyjny Sad – Cień Jabłoni i przeglądania Kroniki w wersji papierowej, która znajduje się u pani Reni w Świetlicy Szkolnej. 
 
Pani Opiekun przedstawiła tę prezentację naszym nauczycielom podczas Rady Pedagogicznej. Wśród kadry pedagogicznej jest kilku nauczycieli, którzy żyją w naszym środowisku. Zainteresowanie założonym przez nasz zespół szkolnym Mini Sadem jest bardzo duże. Często słyszymy słowa uznania i zachwytu oraz, że jest to DOBRY POMYSŁ. Nasi dorośli rozmówcy dostrzegają ogrom pracy, który włożyliśmy w wykonanie zadań II ETAPU Ogólnopolskiego Konkursu Tradycyjny Sad. A my wiemy, że i tak bez ich pomocy byśmy tego nie osiągnęli. Teraz przed nami sporządzanie raportu. Ale nie kończą się nasze prace.
 

>>> Prezentacja przygotowana przez Cypriana Buja z klasy IV a SP członka zespołu (w formacie PDF)<<<

>>>ULOTKA (w formacie PDF) <<<