Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

I ETAP OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TRADYCYJNY SAD ROZSTRZYGNIĘTY

Drukuj PDF
SZKOLNY ZESPÓŁ „CIEŃ JABŁONI”  przy Samorządowej Szkole Podstawowej w Kostkowie zapracował na 590 punktów z 600, które można było uzyskać na tym etapie. Dało to zespołowi miejsce w pierwszej trójce w skali kraju. Przed nami etap drugi, czyli realizacja planu. Przed nami bardzo dużo pracy.
 Musimy rozsądnie łączyć  nasze działania związane z konkursem z obowiązkami szkolnymi. Dlatego prosimy wszystkich zainteresowanych uprawą starych odmian jabłoni do współpracy. Każda para rąk, każda głowa, każdy dobry pomysł to kolejny krok do sukcesu. Więcej o celach konkursu można dowiedzieć się ze strony:  www.tradycyjnysad.pl, strony internetowej szkoły, Facebook – Tradycyjny Sad - Cień Jabłoni … i na spotkaniu z pracownikiem WODR-u w Gdańsku, panem Mariuszem Anioła.
Spotkanie odbędzie się dnia  21 marca 2018 roku, o godz. 10.00 w holu głównym szkoły. Głównym celem jest ukazanie wartości i korzyści z uprawy własnych drzew owocowych metodami naturalnymi, do czego idealnie nadają się dawniej uprawiane odmiany jabłoni np.: Złota Reneta, Papierówka, Antonówka Zwykła, Kosztela i in. Ponadto prelegent zwróci uwagę na znaczenie zapylaczy, sposobu sadzenia i niezbędnych zabiegów agrotechnicznych w pierwszych latach  uprawy. Spotkanie zaplanowane jest na ok. 40 minut.  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.