Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

„Posadź las z leśnikiem!”

Drukuj PDF
Na takie zaproszenie odpowiedziało pozytywnie wiele osób i instytucji, a wśród nich gimnazjaliści z Kostkowa.
Na specjalnie przygotowanym poletku między Piaśnicą Małą a Kąpinem 4 kwietnia uczniowie klas 2b i 2c Samorządowego Gimnazjum w Kostkowie z nauczycielkami: panią Aleksandrą Nowakowską i panią Arletą Rohde sadzili las.
Praca wymagała pewnych umiejętności, więc najpierw uczestnicy wysłuchali instrukcji, jak postępować przy sadzeniu dębów i sosen. Do działania niektórzy przystąpili z pewnymi obawami..., ale wkrótce wszyscy chętnie kopali, przerzucali glebę, zasypywali, udeptywali...
Po tym wyczerpującym zajęciu leśnicy zaprosili gości na posiłek. Można było poczęstować się grochówką, kiełbaską z ogniska, drożdżówkami i napojami. W międzyczasie uczniowie wysłuchali też kilku ciekawostek o sowie, którą przywieźli z sobą pracownicy Nadleśnictwa. Zachęcali oni również,  by w przyszłości wybrać się w te okolice na wycieczkę i obserwować, jak urósł dopiero co posadzony las.
  Taka akcja odbywa się na terenie Nadleśnictwa Wejherowo co roku i już dziś wiemy, że chętnie damy się zaprosić w przyszłym roku:)