Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wolontariat

Drukuj PDF
Dnia 19.12. uczniowie klasy 2bSP i 3cSP pod opieką Pani Aleksandry Chojnackiej i Izy Kiełtyki raz grupy wolontariatu pod opieką Pani Aleksandry Nowakowskiej i Maji Stanisz odwiedzili pensjonariuszy Domu Opieki w Kostkowie. Dzieci zaprezentowały Jasełka, zaśpiewały wspólnie z seniorami kolędy, podzieliły się opłatkiem oraz wręczyły drobne upominki przygotowane przez grupę wolontariatu. Szkole Koło Wolontariatu przeprowadziło w grudniu akcję zbierania zabawek dla polskich dzieci z Pogir na Litwie. Jest to już trzecia akcja, dzięki której udało się zabrać kilka dużych, mikołajkowych worków pełnych książek, zabawek, gier, przyborów szkolnych, puzzli etc. Zabawki trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Druga zbiórka ruszyła 8 grudnia. Dzieci zbierały najpotrzebniejsze rzeczy dla podopiecznych hospicjum "Bursztynowa Przystań" w Gdyni. Dzięki zbiórce udało się zabrać dużą ilość artykułów medycznych, spożywczych i chemicznych, które zostały przekazane kierownictwu placówki.

Uczniowie klasy 3a grupy wolontariatu w ramach akcji "Marzycielska Poczta" wysłali liczne życzenia urodzinowe do Magdy z Gdańska, wolontariuszki, która sama od kilku miesięcy zmaga się z ciężką chorobą. Życzeniem świątecznym Magdy było dostanie jak największej ilości kartek urodzinowych, aby wiedziała, że nie jest sama, miała siłę walczyć z chorobą i optymistyczniej spojrzała w przyszłość.