Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Godzina kodowania w naszej szkole

Drukuj PDF

Godzina Kodowania (Hour of code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii. Wzięło w niej dotychczas udział ponad 140 milionów uczestników, głównie uczniów, z całego świata. W grudniu 2016 r. w tym wydarzeniu wzięli także udział kostkowscy uczniowie klas V, VI SP i I i III gimnazjum wraz z panią Alicja Niepomnik.

 


 

Celem  inicjatywy jest przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków.

 

W naszej szkole podczas godziny kodowania jedni uczniowie programowali driody i tworzyli własną grę Star Wars. Inni programowali bohaterów filmu Epoka lodowcowowa, tworząc przeróżne historyjki. Dla chłopców interesująca okazała się możliwość zabrania z  pomocą kodu Steve lub Alexa na wycieczkę w świecie gry Minecraft. Tak przez zabawę uczniowie  uczyli się pisania prostych skryptów oraz programowania.
W naszej szkole certyfikaty "Godziny kodowania" otrzymało 87 uczniów.
Więcej o akcji: