Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

DZIEŃ JĘZYKOWY

Drukuj PDF
Środa, 15 czerwca  upłynąła w naszej szkole pod znakiem Dnia Języków Obcych. Odbywająca się raz w roku impreza ma celu promowanie nauki języków obcych. Świętowanie Dnia Językowego rozpoczęliśmy od naszej szkolnej wersji programu X Factor. Cztery drużyny zaprezentowały się publiczności, wykonując piosenki w języku angielskim i japońskim.

Uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: Wiktoria Jabłońska 3a, Dawid Selonka 3a, Jakub Labudda 2a oraz Weronika Styn, która nie oszczędziła żadnej z grup, oceniając bardzo surowo. Część artystyczną prowadzili Jakub Damasz oraz Wojciech Gacek, natomiast  wśród występujących znaleźli się uczniowie klas gimnazjalnych. Skład grup wyglądał następująco:

GRUPA 1: Aleksander Funk (2a), Adam Domarus (2a), Sebastian Wróblewski (2a), Krystian Szajnowski (2b) oraz Paweł Mallek (2a). Chłopcy zaśpiewali swoją wersję Pretty Woman 

GRUPA 2: Aleksandra Borska (2a), Patrycja Horodziejko (2a), Julia Myszk (2a), Kamila Domarus (2a) oraz Oliwia Neubert (1a). Grupa druga zaprezentowała piosenkę Call Me Maybe.

GRUPA 3: Oliwia Wieczorek (1a), Karolina Matyszewska (1a), Joanna Kołodzik (1a), Barbara Wróblewska (1a), Adriana Zalewska (1a) oraz Aleksandra Pełkowska (3a). Dziewczyny wcieliły się w zespół Spice Girls, wykonując ich piosenkę Wannabe.

GRUPA 4: Ewelina Bork (3a) oraz Weronika Karczewska (3a) zaśpiewały piosenkę Danger, którą wykonały w języku japońskim.

 Druga część obchodów Dnia Językowego byłą częśćią konkursową poświęconą nauce języka niemieckiego. Uczniowie klas I-III gimnazjum po obejrzeniu krótkiego występu uczniów klasy Ia przystąpili do realizacji zadań konkursowych sprawdzających wiedzę z zakresu znajomości krajów niemieckojęzycznych, kultury, życia codziennego, historii i zabytków. Zwycięską klasą została klasa 3a, II miejsce zajęła klasa 2a a miejsce III klasa 1b. Pozostałe klasy otrzymały podziękowania i wyróżnienia oraz słodkie upominki. Gratulujemy, do zobaczenia w przyszłym roku na międzyklasowych obchodach Dnia Językowego. Aleksandra Nowakowska :)

 Ostatnia część  projektu była przeznaczona dla szkoły podstawowej. Z tej okazji uczniowie klas V przygotowali  krótki program artystyczny pt. „Czerwony Kapturek po angielsku”. Oprócz tego uczniowie  mogli  sprawdzić swoje umiejętności  z języka angielskiego podczas udziału w różnych konkurencjach językowych. Mistrzami w języku angielskim została klasa 6 b,
- drugie miejsce zajęła klasa 5b,
-trzecie miejsce zajęła klasa 5a.


Pozostałe klasy zostały  nagrodzone dyplomami oraz słodkim poczęstunkiem. Gratulujemy wszystkim klasom!
Na zakończenie wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewali piosenkę „ We’ re  young”. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji  czuwali nauczyciele języka angielskiego: Alicja Gruba oraz Joanna Albecka.