Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

II miejsce w międzynarodowym finale.

Drukuj PDF

 Kinga

Program „Wigilia” opracowany przez Kingę Jurgielewicz uczennicę klasy Va Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kostkowie zajął II miejsce w finale międzynarodowego konkursu programistycznego Christmas 2014.

W  roku szkolnym 2014/15 Kinga wraz z grupą uczniów z  klas III, V i VI kontynuuje naukę  programowania na zajęciach prowadzonym przez panią Alicję Niepomnik. Do nauki  wykorzystywany jest  program SGP Baltie 3.
W ramach zajęć Kinga opracowała program który zgłosiła do międzynarodowego twórczego  konkursu programistycznego Christmas 2014.  W konkursie  brało udział 137 uczniów z Polski, Czech i Słowacji , którzy tworzyli  programy o tematyce świątecznej. Do ścisłego finału zakwalifikowało się, w kategorii uczniów klas IV-VI,  17 programów. Wszystkie one  ocenianie były przez samych uczestników z uwzględnieniem  4 kryteriów –pomysłowości,  opracowania graficznego, funkcjonaloności  i interaktywności. 

 konkurs
Żródło: www.baltie.net


Program Kingi to krótka gra której celem jest odnalezienie prezentu dla dziewczynki. Gracz wcielajac się w postać Mikołaja,  musi odszukać ukrytych w labiryncie przedmiotów, by następnie dotrzeć do domu dziewczynki i wręczyć jej prezenty.

 


W wyniku głosowania program „Wigilia”  zajął 2 miejsce. GRATULUJEMY!!!