Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

VIII Festyn Rodzinny „Kaszubska Nuta”

Drukuj PDF

festynTradycją Samorządowego Zespołu Szkół w Kostkowie jest coroczne  organizowanie festynu rodzinnego. Impreza  sprzyja  promocji szkoły w środowisku lokalnym.  Pozwala  na wspólne spędzenie czasu przez wszystkich pracowników szkoły, rodziców i dzieci.     

W tym roku festyn odbył się w sobotę -   25 maja.  Tym razem,  w dużej mierze,  był  związany z kulturą, sztuką i tradycjami kaszubskimi.  Przyświecało mu hasło KASZUBSKA NUTA.  Dużą atrakcją był występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca BAZUNY z Żukowa oraz  piosenki biesiadne i kaszubskie w wykonaniu naszych uczniów i nauczycieli. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali również uczniowie. Kilka nowych układów wykonały dziewczęta ze szkolnego zespołu tanecznego „Błyskawice”, natomiast najmłodsi zabłysnęli w tańcach kaszubskich i klasycznych. 

Tradycyjnie już, na początku festynu,  wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta z Gniewina oraz towarzyszący  jej zespół  cherleaderek.                                                                                                             

 Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały pokaz żonglerki artystycznej oraz psów szkolonych w zakresie pełnego posłuszeństwa i  sportowej pracy obrończej, w wykonaniu członków Klubu Psa Użytkowego PRIMA  z Gdyni. Ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wejherowa zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy.   Ponadto chętne osoby mogły uczestniczyć w konkursach rodzinnych i   licznych konkurencjach sportowo – rekreacyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz piłki nożnej Rodzice – Nauczyciele.     I nieważne, tak naprawdę, było zwycięstwo tylko dobra zabawa. Dzieci dosiadały  koni ze stajni HAJDUKI z Chynowia. Najmłodsi wiele czasu spędzali też na „Dmuchanym placu zabaw” oraz przy stanowisku kiermaszu fantowego. Dużym zainteresowaniem cieszył się antykwariat, stoisko z wyrobami uczniów naszej szkoły,  stoisko z wyrobami kaszubskimi oraz warsztaty garncarskie.  Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kostkowa, przygotowały, tradycyjnie już,  wiele słodkości  i innych specjałów.  

festyn

Organizatorzy zapewnili uczestnikom kiełbaski z grilla i ogniska oraz napoje.      
Pogoda, tradycyjnie już, nie dopisała. Uczestnikom festynu zupełnie to jednak nie przeszkadzało. Impreza była naprawdę udana.                                                                    

festyn                     

 Dziękujemy wszystkim, zaangażowanym w jej organizację.