Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Nasi uczniowie laureatami konkursu programistycznego Pomorskie Baltie 2013

Drukuj PDF

     20 marca 2013r. w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej miał miejsce finał konkursu z programowania Pomorski Baltie 2013. Organizatorami konkursu byli:

 

  • Kuratorium Oświaty w Gdańsku,
  • Politechnika Gdańska Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej
  • Stowarzyszenie TIB, Słowacja. Baltie

   Patronat honorowy nad konkursem objął Pomorski Kurator Oświaty Elżbieta Wasilenko oraz Dziekan Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej prof. dr hab. inż. Wojciech Sadowski.

   Do finału przystąpiło  82 uczniów wyłonionych spośród 472 uczniów z 52 szkół,  biorących udział w etapie szkolnym i powiatowym.  Wśród  finalistów byli reprezentaci szkoły w Kostkowie – uczennica kl 4a Oliwa Neubert oraz Zuzanna Szur i Hubert Niepomnik z klasy 3a.
 

Konkurs został podzielony na trzy kategorie:

  • A (klasa 1-3 szkoły podstawowej)
  • B (klasa 4-6 szkoły podstawowej)
  • C (klasa 1-3 gimnazjum).

 

Baltie Politechnika   

 Kostkowcy uczniowie, pierwszy raz brali udział w tak poważnym konkursie,  jednak poradzili sobie ze stresem. 
Po oficjalnej rejestracji i  przydzieleniu  do różnych sal komputerowych, przez 2 godziny wraz ze starszymi kolegami, rozwiązywali zdania nadzorowani przez  studentów politechniki.

Baltie Baltie

    Organizatorzy zadbali o posiłek dla uczestników, by móc zregenerować siły po tak dużym wysiłku.
 O 14.15 przewodniczacy jury  ogłosił wyniki.  W kategorii A (klas 1-3) I miejsce zajął Hubert Niepomnik, a 2 miejsce Zuzanna Szur.  Wielką radość spotęgował fakt, że żadnej szkole  nie udało się, mieć uczniów na dwóch  pierwszych miejscach. 

baltie

   Kolejną miłą niespodzianką było wystąpienie  pracownika firmy Intel Technology Poland (największej placówki Intela w Europie), który zaprosił laureatów do siedziby firmy w Gdańsku na dodatkowy konkurs (finał finałów), w czasie którego dzieci nie tylko będą miały okazję spróbować swoich sił w programowaniu, ale również przekonać się naocznie na czym polega praca inżyniera programisty.  W maju czeka więc dwójkę kostkowskich laureatów kolejna przygoda z programowaniem.

Artykuł w Piśmie PG http://issuu.com/pg-gdansk/docs/pismopg-04052013/22

LISTA LAUREATÓW KONKURSU dostępna na:  http://www.kuratorium.gda.pl/index.php?c=2&d=9662