Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

GODZINA DLA ZIEMI W KOSTKOWIE

Drukuj PDF

dla Ziemi Uczniowie kostkowskiej szkoły włączyli się w międzynarodową akcję GODZINA DLA ZIEMI. Jej pomysłodawcą jest WWF- organizacja, mająca na celu ochronę środowiska naturalnego oraz jego komponentów: zwierząt i roślin.

Organizacja ta proponuje, by symbolicznie „oszczędzić” Ziemię i zgasić światła na godzinę 31 III w sobotę o godzinie 20.30. Od wielu lat robią to ludzie na całym świecie, a od pięciu również w Polsce. Akcję wspierają rządy państw, miasta i ich władze, gminy, gwiazdy..., a teraz i my.


 Z tej okazji już w środę 28 III  kto mógł „rozświetlał Ziemię” sobą i założył żółte ubranie! Rozdawano też ulotki i kotyliony w kształcie żarówki z zapisanym terminem akcji. Zadbali o to uczniowie klasy 6a. Podczas apeli uczniowie klasy 6b przedstawili w prezentacji multimedialnej kilka faktów z „życia” Ziemi i historię organizacji WWF. Młodzi aktorzy z klas: 1a, 4a i 5a, przygotowali przedstawienia na temat konieczności dbania o nasz wspólny dom, jakim jest Ziemia. Co ciekawe, jedno z tych przedstawień było po śląsku...

Wszystkie klasy szkoły podstawowej przygotowały plakaty i transparenty nawołujące do działań proekologicznych. Z tych prac powstanie wystawa.
 Za Ziemię i jej dobra odpowiedzialni jesteśmy wszyscy. Warto o tym pamiętać w takich dniach, jak 31 III i nie tylko...

dla Ziemi

 

Więcej zdjęć w NASZEJ GALERII>>>