Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Biblioteka

Godziny otwarcia Biblioteki:

  • Poniedziałek: 6:45 – 14:00

  • Wtorek: 6:45 – 14:00

  • Środa: 7:30 – 16:00

  • Czwartek: 6:45 – 14:00

  • Piątek: 6:45 – 14:00

 Regulamin pracy biblioteki.WIECZÓR W SZKOLE KLASY 3B

Drukuj PDF
29 października klasa 3b z wychowawczynią panią Aleksandrą Hajdukiewicz zorganizowała piątkowy wieczór w szkole. 
Od razu po lekcjach w ramach obiadu zjedliśmy przepyszną pizzę. Z pełnymi brzuchami zabraliśmy się zadania, które wykonujemy w związku z Międzynarodowym Projektem Czytelniczym LEKTURKI SPOD CHMURKI (to już nasza II edycja). Zaczęliśmy od uzupełnienia naszych lekturników: narysowaliśmy głównego bohatera Lampo z lektury „O psie, który jeździł koleją”. Następnie w atlasach geograficznych wyszukiwaliśmy odpowiednie kontynenty, a także poszczególne kraje (zwłaszcza Włochy nas interesowały w związku z naszą lekturą). Dodatkowo wykonaliśmy zakładki do książki, które można oglądać na holu klas I-III.
Więcej…
 

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT CZYTELNICZY „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

Drukuj PDF
Uczniowie klasy 3b po raz drugi wzięli udział w Międzynarodowym projekcie czytelniczym pt.: „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Projekt składa się z III modułów, a nam właśnie udało się zakończyć pierwszy z nich. Celem tegorocznej edycji projektu jest poznawanie zawodów
Do pierwszej części projektu wybraliśmy książkę Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. Po przeczytaniu omawianej książki, uzupełniliśmy swoje lekturniki, które pięknie  kolorowo prezentują się w naszej sali. Omówiliśmy dokładnie pracę kolejarza oraz innych pracowników kolei. Dodatkowo wykonaliśmy zakładki do książki, które wyeksponowaliśmy na specjalnie przygotowanej tablicy na holu klas 1-3. Kolejnym zadaniem, była organizacja Dnia Postaci z Bajek, która przypada 5 listopada. 
Więcej…
 

„CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI”

Drukuj PDF
Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią p. Aleksandrą Hajdukiewicz w roku szkolnym 202/2021 biorą udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym „czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Projekt ma na celu: rozbudzenie u uczniów ciekawości literackiej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem i aktywnego słuchania, integrację zespołu klasowego oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym.
Więcej…
 

Poznajemy Wejherowo

Drukuj PDF

Dnia 13 listopada klasa 1a wraz z wychowawczynią p. Izabelą Kiełtyką oraz p. Aleksandrą Hajdukiewicz wyruszyła poznawać Wejherowo. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Klasztoru o. Franciszkanów oraz Kościół Świętej Trójcy. Oglądaliśmy kaszubskie znaki muzyczne „porozrzucane” po mieście, a na wejherowskim deptaku zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Jakuba Wejhera.

 

Więcej…
 

Podsumowanie akcji „Słodkie piątki w bibliotece”

Drukuj PDF
W październikowe piątki drzwi do biblioteki praktycznie się nie zamykały, a to za sprawą „Słodkich piątków”. Uczniowie zjawiali się na każdej przerwie i mierzyli się z mini zadaniem. Musieli m.in. napisać: trzy imiona na literę H, wymienić pięć tytułów swoich ulubionych bajek, krótki rymowanki do podanych słów związanych z książkami i czytaniem.
Więcej…
 

I ETAP WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO

Drukuj PDF
W dniach 05 i 08 października chętni uczniowie z klas 4-8 oraz 3G wzięli udział w pierwszym etapie Wielkiego Maratonu Czytelniczego organizowanego przez Wojewódzką Miejską Bibliotekę w Gdańsku. Uczniowie po przeczytaniu pierwszej książki z listy zmierzyli się z testem. Jeszcze 6 etapów przed naszymi uczniami.
Więcej…
 

„SŁODKIE PAŹDZIERNIKOWE PIĄTKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ”

Drukuj PDF
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów na przerwach w piątki do biblioteki szkolnej. Uczniowie mogą wygrać słodkie upominki za rozwiązanie zagadek, konkursów, wykonanie prostych zadań. Konkurs organizowany jest z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Przyjdźcie do biblioteki :) Nie może Was zabraknąć :D


 

Wzbogacamy księgozbiór biblioteki.

Drukuj PDF
Otrzymaliśmy dotację w wysokości 15 000 złotych na zakup książek do biblioteki szkolnej! (12 000 zł z dotacji + 3 000 zł od organu prowadzącego szkołę)
Biblioteka potrzebuje TWOJEJ pomocy!
Więcej…
 


Strona 1 z 7