Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Laboratoria Przyszłości w Kostkowie

Drukuj PDF
Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Galasa w roku 2021 przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości. Jest to to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  W ramach tego programu zakupiono wyposażenie sali do zajęć technicznych m.in. stół narzędziowy, narzędzia do obróbki drewna takie jak wiertarko – wkrętarki czy skrzynki narzędziowe z wyposażeniem, wyposażenie pracowni biologiczno – chemicznej
 (mikroskopy, szafa do przechowywania substancji niebezpiecznych, stoły zajęciowe, krzesła), sprzęt audio - video umożliwiający realizację nagłośnienia podczas imprez klasowych i szkolnych oraz dokumentowanie innych inicjatyw podejmowanych przez uczniów naszej szkoły.  W ramach tego programu zakupiono również drukarkę 3D z akcesoriami (w tym oprogramowanie), mikrokontrolery z sensorami oraz stacje lutownicze do mikrokontrolerów.  Wszystkie zakupione urządzenia uatrakcyjnią zajęcia odbywające się w naszej szkole.