Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Złoto i srebro dla Kostkowa

Drukuj PDF
   
Dnia 16.01.2019r na basenie w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Drużynowym. Naszą szkołę po wcześniejszych eliminacjach gminnych gdzie pokonałyśmy SZS w Gniewinie reprezentowały dwie drużyny dziewcząt ( starsze i młodsze).  W kategorii Dzieci rywalizowałyśmy z czterema zespołami: Wejherowo, Rumia, Reda i Bojano.
Sztafetę 8x25m wygrałyśmy z dużą przewagą, a potem odbyły się indywidualne zmagania, każda zawodniczka musiała przepłynąć 25m określonym stylem zdobywając w zależności od zajętego miejsca odpowiednią liczbę punktów. Po przeliczeniu wszystkich punktów okazało się ,że zdobyłyśmy ich  najwięcej i tym samym zajęłyśmy I miejsce zdobywając złoty medal.
sport 
Będziemy reprezentowały powiat wejherowski na Półfinałach Wojewódzkich, które odbędą się na pływalni w Lęborku. Naszą szkołę reprezentowały: Martyna Szulc, Julia Munch, Daria Grzywacz, Agata Błaszk, Wiktoria Czułnowska, Paulina Mallek, Julia Dutko, Daria Styn, rezerwowe: Roksana Królikowska i Wiktoria Bujak. Do zawodów dziewczęta przygotowały: pani Izabela Gondek, pani Agata Goszka i pani Ewa Nowotarska.
Po naszych zmaganiach do rywalizacji przystąpiły starsze dziewczęta w kategorii dziewcząt Młodzieży Szkolnej. I tutaj dziewczęta również rywalizowały z czterema zespołami: Wejherowo, Rumia, Reda, Bolszewo. W sztafecie 8x50m zajęłyśmy II miejsce przegrywając z Wejherowem. Następnie podobnie jak u młodszych dziewcząt nastąpiły starty indywidualne w poszczególnych stylach  na 50m. Po podliczeniu punktów okazało się ,że zajęłyśmy II miejsce zdobywając srebrny medal. A były to: Amelia Mudlaff, Amelia Socha, Oliwia Kloka, Natalia Jereczek, Roksana Borska, Paulina Pranga, Zofia Kamińska, Oliwia Zasada, rezerwowe Sandra Kraszewska i Maja Skowronek. Do zawodów dziewczęta przygotowała pani Izabela Gondek. Wszystkim zawodniczkom dziękujemy i gratulujemy bo spisały się na szóstkę.