Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 2018 z finalistą z Kostkowa.

Drukuj PDF
Hubert Niepomnik jako jeden z 17 najlepszych gimnazjalistów z Polski będzie reprezentować nasz kraj w finale międzynarodowego konkursu, który odbędzie 9  czerwca 2018 w Krakowie.
Konkurs „Baltie” to indywidualny międzynarodowy konkurs programowania w języku Baltie 3. Odbywa  się on w kilku etapach: domowym, szkolnym, powiatowym, wojewódzkim i międzynarodowym.
 
  
 
W tym roku w konkursie wzięło  udział 14698 uczniów z trzech państw (źródło: www. baltie.pl) w tym także z Kostkowa 6 gimnazjalistów i dwoje uczniów szkoły podstawowej. Awansowali oni do kolejnych etapów uzyskując wysokie wyniki. W etapie powiatowym w kategorii B (klas IV-VI) Antonia Niepomnik zajęła I, a Mikołaj Pukszta III miejsce. Natomiast w kategorii C nasi gimnazjaliści okazali się najlepsi w powiecie i zajęli sześć pierwszych miejsc.
 
  
  

27 kwietnia 2018 r. nasi uczniowie uczestniczyli w etapie wojewódzkim  w Szkole Podstawowej w Baninie. Konkurs odbywał się w formie on-line z wykorzystaniem platformy konkursowej. Uczestnicy mieli do rozwiązania 10 zadań z zakresu programowania . W kategorii B (klas4-6) na 12 miejscu uplasowała się Antonia Niepomnik z kl. VIb, a Mikołaj Pukszta z kl. VI b na 15 miejscu. Oboje zdobyli tytuł  Wojewódzkiego Finalisty Konkursu. W kategorii C (gimnazjum) III miejsce i tytuł Wojewódzkiego Laureata Konkursu zdobył Hubert Niepomnik z klasy 2aG, a V miejsce i tytuł FINALISTY Zuzanna Szur z 2aG. Pozostali nasi gimnazjaliści zajęli  Weronika Szur -10 miejsce, Monika Szur- 11 miejsce, Patryk Kurpet 13 miejsce, Patryk Rohda 14 miejsce w województwie. Do konkursu uczniów przygotowywała pani Alicja Niepomnik.
  

Więcej na temat konkursu: