Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zwycięstwo w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Futsalu

Drukuj PDF
Drużyna Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kostkowie wygrała Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Futsalu Chłopców i tym samym awansowała do półfinału wojewódzkiego.
 
4 grudnia 2017 r. w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Futsalu Chłopców, będące eliminacją do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się w 8.12.2017 roku w Lęborku. W rywalizacji wzięło udział 7 drużyn ze szkół podstawowych powiatu wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna Samorządowej Szkoły Podstawowej z Kostkowa, która nie przegrała w całym turnieju żadnego meczu!
W fazie grupowej Kostkowo pokonało 3:2 SP nr 2 z Luzina oraz 4:1 SSP z Rumi, by w półfinale pokonać 1:0 SP z Szemuda. W finale rywalem drużyny z Kostkowa była drużyna z SP nr 11 w Wejherowie, która w półfinale dopiero w rzutach karnych pokonała SP nr 2 z Luzina 3:2. Po zaciętym i stojącym na bardzo dobrym poziomie meczu finałowym ostatecznie 3:2 wygrała SSP z Kostkowa, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Powiatu i wywalczając awans do półfinału wojewódzkiego.
W meczu o III miejsce SP nr 2 z Luzina pokonała 2:0 SP z Szemuda.
Drużyna SSP w Kostkowie wystąpiła w składzie: Paweł Dudko, Kacper Grzywacz, Tomasz Jędrzeczyk, Wiktor Lesnau, Maciej Pełkowski, Jakub Pieniążk, Dawid Plackowski, Cyprian Schroeder, Dawid Styn, Miłosz Waraksa. Opiekunowie zespołu - Jacek Stawiasz oraz Marcin Piekut.
Ostateczna kolejność zawodów:
I m. - Samorządowa Szkoła Podstawowa w Kostkowie
II m. -  Szkoła Podstawowa  nr 11 w Wejherowie
III m. -  Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie
IV m. - Szkoła Podstawowa w Szemudzie
V m. -  Salezjańska Szkoła Podstawowa w Rumi
VI m. - Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie
VII m. - Szkoła Podstawowa w Bolszewie
  
W ocenie organizatorów, którymi byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, zawody stały na bardzo dobrym poziomie.
Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami, medalami i dyplomami które wręczał Bartłomiej Woźniak, referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie.