Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Orlik 2012 w Kostkowie

Drukuj PDF

BoiskoW kwietniu 2009 r. zostanie oddany do użytku kompleks sportowo – rekreacyjny wybudowany kosztem 1 mln 200 tys. zł w ramach projektu „Moje Boisko - Orlik 2012”.

 

W ramach projektu „Moje Boisko – Orlik 2012” powstaje kompleks sportowo - rekreacyjny usytuowany obok Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w centrum Kostkowa, miejscowości będącej drugim, po Gniewinie, ośrodkiem życia społecznego gminy.

Budowa baoiska

W skład kompleksu wejdą dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem oraz budynek, w którym znajdą się: magazyn drobnego sprzętu, szatnie, sanitariaty i pomieszczenie trenera. Boisko piłkarskie o wymiarach 30x62 m pokryte zostanie sztuczną murawą oraz wyposażone w tzw. piłkochwyty, bramki i chorągiewki przegubowe. Obok będzie boisko wielofunkcyjne o wymiarach 18x32 m z poliuretanową nawierzchnią, które oferować będzie użytkownikom regulowane kosze do koszykówki oraz słupki i siatkę do siatkówki. Całość, wraz z 6 słupami oświetleniowymi, zostanie ogrodzona i połączona chodnikiem z istniejącym we wsi ciągiem pieszym.

Budowa boiska

Budowa kompleksu rozpoczęła się w grudniu, natomiast otwarcie planowane jest na koniec kwietnia. Całkowity koszt kompleksu wynosi ponad 1.200.000 zł, z tego 333.000 zł to środki z Urzędu Marszałkowskiego, 333.000 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki, pozostała część to środki własne.

(MOD)

Budowa boiska

Dziękujemy redaktorom Biuletynu Gniewińskiego za udostępnienie i zgodę na publikację powyższego artykułu.