Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

1września na Westerplatte

Drukuj PDF

 

1 września 2017 r. o godzinie 2.30, czyli w środku nocy, wyruszyliśmy z Kostkowa na Westerplatte, by wziąć udział w obchodach 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W skład naszej delegacji weszli uczniowie klas 6B, 7A i 7B z opiekunkami (p. Joanna Kowalewska, p. Karolina Pyczka, p. Maja Stanisz, p. Ewa Piotrowska) oraz 12 Drużyna Harcerska im. AK Baszta z druhną Beatą Bujak.

Na miejsce dotarliśmy tuż przed rozpoczęciem uroczystości, czyli przed 4.45. Oprawa tego wydarzenia zrobiła na nas duże wrażenie, szczególnie oświetlenie nieba snopami światła.

 

 


 

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości mogliśmy posilić się grochówką oraz rozgrzać się herbatą (choć ta noc była dosyć ciepła). Następnie wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji pana z grupy rekonstrukcyjnej na temat walk na Westerplatte i obrońców tej placówki oraz obejrzeliśmy ekspozycję w Wartowni Nr 1. Do Kostkowa wróciliśmy o godzinie 8.30.

 


Myślę, że warto było poświęcić tę nieprzespaną noc, by oddać hołd nie tylko Obrońcom Westerplatte, ale wszystkim, którzy walczyli wtedy za Ojczyznę. Właśnie po to tam pojechaliśmy.