Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Pięciu naszych uczniów finalistami 15 Międzynarodowego Konkursu w Programowaniu BALTIE 2017.

Drukuj PDF

Baltie

Hubert Niepomnik, Zuzanna Szur, Martyna Münch, Mikołaj Pukszta, Antonia Niepomnik zostali finalistami Międzynarodowego Konkursu Programowania w języku wizualnym Baltie. Konkurs rozgrywany jest już od wielu lat w trzech grupach wiekowych A(kl I-III SP) B (kl IV-VI) i C (gimnazjaliści). Ma on sprzyjać rozwojowi uzdolnień i zainteresowań uczniów, pobudzać do twórczego myślenia, wspomagać zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce oraz docelowo przyczynić się do lepszego przygotowania uczniów do nauki w szkołach wyższego stopnia. Wyprzedza on koncepcję zmian w podstawie programowej informatyki wprowadzającą od przyszłego roku elementy programowania od najmłodszych lat. 

Partnerami konkursu są firma Intel, Fundacją Pro Futuro, Akamai Technologies, Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego.

W tym roku w konkursie wzięło udział 12924 uczniów z 3 krajów Polski, Czech i Słowacji (w poszczególnych kategoriach A: 2193, B:7931, C:2558). Odbywał się on w kilku etapach: domowym, szkolnym, wojewódzkim i finale międzynarodowym. 

19 maja 2017 r. nasi uczniowie uczestniczyli w etapie wojewódzkim  w Szkole Podstawowej w Baninie, gdzie spośród 66. pomorskich zawodników rywalizujących w kategorii B (klasy 4-6), nasi uczniowie uzyskali 13 miejsce- Antonia Niepomnik , 14 miejsce- Mikołaj Pukszta , 20 miejsce- Martyna Münch 5b. Jeszcze wyższe lokaty uzyskali gimnazjaliści: Hubert Niepomnik uczeń kl 1a (3 miejsce), Zuzanna Szur (5miejsce), Patryk Rohde (18 miejsce), Kinga Jurgielewicz  (19 miejsce), a  Patryk Kurpet (21 miejsce).

 

 


Do finału międzynarodowego awansowało w poszczególnych kategoriach: A:120, B:355, C;137 uczniów, z czego pięciu uczniów  z naszej szkoły, którzy  osiągnęli wysokie wyniki na listach krajowych .

 

Dla uczniów województwa pomorskiego finał  odbywał się 10 VI 2017 w Szkole Podstawowej nr. 3 w Pruszczu Gdańskim, gdzie uczniowie zmierzyli się w czasie rzeczywistym z zawodnikami z kilku miast Polski, Czech i Słowacji, rozwiązując zadania konkursowe.

 

 
 
 

 Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze. Najlepszy wynik osiągnęłą w kategoriach wiekowej  B (klasy 4-6 SP) uczennica V b Martyna Münch osiągnęła 233 miejsce, co stanowi  16 wynik województwa pomorskiego, a 178 w kraju (z 355 finalistów).  

 >

W kategorii wiekowej C (klas gimnazjalnych) wysokie wyniki uzyskali uczniowie kl  Ia gimnazjum- Hubert Niepomnik (zdobył 41 miejsce, co stanowi  4 wynik  województwa pomorskiego, a 29 w kraju, ) oraz Zuzanna Szur (zdobyła 58 miejsce, co stanowi  5 wynik województwa pomorskiego, a 41 kraju).

Po konkursie czekała na finalistów dodatkowa atrakcja- obejrzenie pokazów lotniczych, które odbyły się na lotnisku w Pruszczu Gdańskim z okazji 50-lecie istnienia Jednostki Śmigłowcowej  49. Bazy Lotnicza.  

 

Gratuluję wszystkim uczniom, biorącym udział w ostatnim etapie tej rywalizacji, miana Finalisty Międzynarodowego Konkursu Programistycznego - Baltie 2017 oraz możliwości zmierzenia się z najlepszymi programistami z trzech państw Polski, Czech i Słowacji. Możecie być dumni z tego, że znaleźliście się w ich gronie.

Życzę zapału w doskonaleniu swoich umiejętności, by po wakacjach z nowymi siłami wrócić do rywalizacji w programowaniu :-)