Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Pięciu naszych uczniów finalistami wojewódzkimi konkursu Potyczki z Komputerem

Drukuj PDF

Potyczki z komputerem 2017 to 7 edycja konkursu programistycznego dla szkół podstawowych i gimnazjów województwa pomorskiego, organizowanego przez firmę Intel Technology Poland przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Gdańsku. 

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań algorytmiką i technologią informatyczną oraz popularyzowanie programowania wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Konkurs odbył się w trzech etapach szkolnym, powiatowym i finale wojewódzkim. 25 marca po etapie powiatowym   pięciu naszych uczniów, którzy zajęli 4 i 6 miejsce w powiecie wejherowskim  w kategorii klas IV-VI ( Antonia Niepomnik i Mikołaj Pukszta z kl. Vb) oraz  trzy pierwsze miejsca w powiecie wejherowskim w kategorii gimnazjum  ( Hubert Niepomnik z kl. Ia, Zuzanna Szur z kl. Ia i Patryk Rohde z kl.IIb) awansowało do finału.

Finał wojewódzki odbył się 26 V  szkole w Pruszczu Gdański. Tu uczniowie przez dwie godziny rozwiązywali trudne zadania przygotowane przez programistów z  firmy.

Balite 

Tydzień później 3 VI finaliści zostali zaproszeni na gale finałową do siedziby firmy Intel Technology Poland, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Mogli spotkać p. Bohumira Sołohup, twórce środowiska do nauki programowania Baltie. Mieli okazję zaobserwować jak wygląda praca programisty komputerowego. Zostali oprowadzeni po terenie firmy, zobaczyli m.in. jak wygląda komora bezechowa, w której testuje się możliwość sterowania głosem komputerów. 

Baltie 

Uczestniczyli w  krótkich lekcjach związanych z technologią informacyjną, gdzie m. in. poruszano tematy bezpieczeństwa w sieci, historii komputerów, języków programowania, a także klasyczne problemy algorytmiczne. Za swoją aktywność w czasie zajęć wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami oraz poczęstowani pyszną pizzą i słodkościami.

BAltie 

Na koniec zostały rozdane nagrody najlepszym finalistom. Z naszej szkoły nagrody otrzymali Hubert Niepomnik i Zuzanna Szur za zajęcie V i VI miejsca w  kategorii gimnazjum. Wszystkim finalistom gratulujemy uzyskania wysokich wyników na poziomie wojewódzkim.

Baltie 


Więcej o konkursie na stronie www.potyczkizkomputerem.pl