Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wszędzie dobrze, ale na Kaszubach najlepiej

Drukuj PDF

 

W sobotę 13 maja 2017 r. w godzinach 12:00 – 16:00 na terenie Samorządowego Zespołu Szkół w Kostkowie odbył się XII Festyn Rodzinny pod hasłem: „Wszędzie dobrze, ale na Kaszubach najlepiej”. Uczestników do zabawy zachęcał p. Rafał Bojke. Impreza cieszyła się dużą popularnością wśród całych rodzin!

 

 Festyn otworzył koncert niezastąpionej Gminnej Orkiestry Dętej z Gniewina pod batutą p. Waldemara Szczypior, następnie odbył się pokaz tańca w wykonaniu dzieci z grupy tanecznej UKS „Gniewuś”, prowadzonej przez p. Roberta Chichłowskiego. Dzięki uprzejmości pp. Mariusza Grzywacza (stadnina Grzywa z Dąbrówki) i Michała Rudzińskiego (stadnina Hajduki w Chynowiu) można było skorzystać z przejażdżek konnych. Najmłodsi bawili się na dmuchanych zabawkach, stanowiskach rekreacyjnych i edukacyjnych.

 

 

 

 W czasie festynu prezentowali swoje osiągnięcia przedstawiciele Stolemu Gniewino, a na boisku „Orlik” odbył się Sołecki Turniej Piłki Nożnej Gminy Gniewino, przygotowany przez pp. Jacka Stawiasza i Marcina Piekuta. Drużyny: Iskra Chynowie, Kaczki i spółka Lisewo, FC Rybno i Sołectwo Kostkowo grały w systemie każdy z każdym. Zwyciężyła Iskra Chynowie. Najlepszym zawodnikiem okazał się Radosław Selonka, najlepszym strzelcem - Adam Rohda, najlepszym bramkarzem – Szymon Hebel, a najlepsza zawodniczką – Karolina Matyszewska!

 

 

  Do współpracy zaproszono Sołeckie Obszary Funkcjonalne w Gminie Gniewino. Swoje stanowiska przygotowały Sołectwa: Rybno, Chynowie, Kostkowo i Tadzino i to ostatnie zdobyło pierwsze miejsce w konkursie „Moje sołectwo to ...”, w którym prezentowano uczniom atrakcje poszczególnych sołectw.
 Ogromną popularnością cieszyły się zarówno wojskowa grochówka, jak i stanowisko  przygotowane przez Militarnych Gniewino.

 

 

 Wszyscy z niecierpliwością czekali na rozstrzygnięcie kiermaszu fantowego, w którym każdy los wygrywał, a oprócz głównej nagrody – roweru, były też atrakcyjne drugie (odkurzacz i odtwarzacz CD MP3) oraz trzecie - vouchery do strefy SPA hotelu Mistral Sport i do wejherowskiej sali zabaw dla dzieci Coco-Rocko! Dochód z festynu został przeznaczony na kontynuację leczenia uczennicy SZS w Kostkowie, Amandy Kraszewskiej.
 Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili!

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII>>