Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Gminny Dzień Pamięci Ofiar Marszu Śmierci

Drukuj PDF

26.04.2017 r. uczniowie klas VI B i II B gimnazjum pod opieką p. Aleksandry Potrykus – Boyke i p. Ewy Piotrowskiej uporządkowali cmentarz w Rybnie. 28.04.2017 r. miał tu miejsce kulminacyjny punkt  Gminnego Dnia Pamięci Ofiar Marszu Śmierci.

„W zimnym kamieniu śnią snem nieprzespanym i może tęsknią za słonecznym ranem?”

Uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w uroczystościach upamiętniających Ofiary Marszu Śmierci. Uczestniczyli w konkursie plastycznym dla uczniów kl. IV – VI szkoły podstawowej „Pocztówka z Gminy Gniewino sprzed stu lat” oraz w konkursie historycznym dla gimnazjalistów „Marsz Śmierci na terenie Gminy Gniewino”  (I miejsce zajęli odpowiednio Konrad Jabłoński z kl. IV A  i  Aleksandra Dominik z kl. II A, wyróżnienia przypadły w udziale Annie Makarewicz z kl. IV B, Paulinie Prandze z kl. VI A, Joannie Kołodzik z kl. II A I Jakubowi Labuddzie z kl. IIIA).

Wielu uczniów wzięło udział w Biegu Pamięci z Gniewina do Rybna. Wystartowali w nim również nasi nauczyciele – p. Izabela Gondek, p. Maciej Kropidłowski i p. Michał Czapiński.

Zwieńczeniem uroczystości na cmentarzu w Rybnie był poruszający montaż słowno-muzyczny przygotowany przez druhnę Beatę Bujak w wykonaniu 12. Drużyny Harcerskiej im. Armii Krajowej „Baszta” składającej się z uczniów naszej szkoły.

A oni w trawie śpią
pośród lasów.
Każdemu z serca
drzewo wyrasta.
A w drzewach ptaki
uwiły gniazda.”
(cytaty zostały zaczerpnięte z montażu słowno-muzycznego)

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII>>