Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Nadleśnictwie Choczewo

Drukuj PDF

 

Uczniowie kostkowskiej szkoły otrzymali zaproszenie do udziału w „Dniach Otwartych Funduszy Europejskich w Nadleśnictwie Choczewo”.
 Wyruszyliśmy więc (klasa 6a i 5b SP) 19 maja do lasu w okolicach Białogóry na spotkaniez leśniczymi.

 Opowiadali oni o przedsięwzięciach realizowanych w ramach projektów: „Zwiększenie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych” oraz „Rekultywacja na cele przyrodnicze terenów zdegradowanych”.
Stąd też w programie zwiedzania znalazł się zalesiony obszar popoligonowy, dawny bunkier wojskowy zaadaptowany na zimowisko dla nietoperzy i miejsce gniazdowania dla jaskółek, a także zastawka na cieku wodnym Bezimienna.
Uczniowie mieli możliwość sami przekonać się, jak przebiega rekultywacja i co oznacza słowo retencja w praktyce, o których to uczą się w szkole. Leśniczy przygotowali wiele ciekawostek na temat życia nietoperzy, jaskółek i owadów leśnych (np. mrówkolwów), a dla chętnych (i szczególnie sprawnych...) przewidziano atrakcję w postaci wejścia na wieżę przeciwpożarową, z której roztaczał się przepiękny widok na morze i wydmy. Uczniowie doliczyli się 163 schodów..., co potwierdził leśniczy w niej pracujący.

 


 Na koniec tego wyczerpującego, ale niezmiernie ciekawego „spaceru” odbył się quiz.                          Uczniowie wykazywali się wiedzą zdobytą podczas zwiedzania, ale też tą szkolną, którą nabyli przez lata edukacji. Za swoją wiedzę otrzymali nagrody w postaci kubków termicznych, książek i gadżetów o tematyce leśnej.

WIĘCEJ ZDJEĆ W NASZEJ GALERII>>>