Samorządowy Zespół Szkół w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wycieczka klas V

Drukuj PDF

WarszawaRelacja z wycieczki do Warszawy.


28.03.2017 r. 
Po przyjeździe do stolicy  i zakwaterowaniu w schronisku ruszyliśmy w kierunku Wisły.  Na nabrzeżu zobaczyliśmy pomnik warszawskiej Syrenki. Potem przeszliśmy przez Most Świętokrzyski i udaliśmy się na Stadion Narodowy. Zrobił on na nas duże wrażenie -  może pomieścić ponad pięćdziesięciotysięczną widownię i  ma  trzydzieści metrów wysokości. Dowiedzieliśmy się też, że występowało tu wiele sławnych osób, np. Cristiano Ronaldo oraz najszybszy człowiek świata Usajn Bolt.

29.03.2017 r.

Dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Łazienek. Zobaczyliśmy m.in. piękny Pałac na Wodzie – letnią rezydencję Stanisława Augusta Poniatowskiego, Teatr na Wodzie, Pomarańczarnię. W parku dostrzegliśmy wiele interesujących zwierząt, np. wiewiórki, kolorowe pawie (jest ich dwadzieścia, chociaż my widzieliśmy tylko cztery), różnokolorowe kaczki. Byliśmy też przy pomniku Chopina. Atrakcją  jest  tam  „grająca ławka”. Pan przewodnik oznajmił nam, że w Warszawie jest ich czternaście. Zwiedzanie było bardzo intensywne – zobaczyliśmy również prezydenckie siedziby (Belweder i Pałac Prezydencki), Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Małego Powstańca, kolumnę Zygmunta i Stare Miasto. Potem poszliśmy na laserowy paintball – taka forma spędzania czasu sprawiła nam  wielką frajdę.

30.03.2017 r.

Głównym punktem tego dnia było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Najpierw poszliśmy do Planetarium, gdzie na pokazie pt. ,,Słoneczna podróż" przypomnieliśmy sobie wiadomości  o Układzie Słonecznym.  Następnie przeszliśmy do sal wystawowych.  Mogliśmy osobiście uczestniczyć w doświadczeniach tłumaczących zjawiska, którymi rządzą się różne dziedziny nauki – chemia, fizyka, biologia i matematyka.  Po intensywnym  obcowaniu z nauką,  udaliśmy się na "Niewidzialną wystawę", gdzie osoby niewidome zaznajomiły nas ze swoim światem.

31.03.2017 r.

Ostatniego dnia pobytu w Warszawie zwiedziliśmy Zamek Królewski - apartamenty króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Salę Poselską i salę z obrazami Jana Matejki.

 WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII>>>