Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

GODZINA DLA ZIEMI 2017

Drukuj PDF
Międzynarodowa Fundacja WWF zaproponowała, by jak co roku w sobotę pod koniec marca (tym razem 25 III) w godzinach 20.30- 21.30 wyłączyć niepotrzebne odbiorniki prądu, zużywając w ten sposób jak najmniejszą ilość energii. W rzeczywistości akcja ma na celu pokazanie naszej solidarności z Ziemią i organizmami na niej żyjącymi oraz uświadomienie naszego wpływu na ich jakość życia.
Uczniowie kostkowskiej szkoły w ramach „Godziny dla Ziemi” wzięli udział w corocznym happeningu: ubrali się na żółto i przypięli kotyliony w kształcie żarówek, promując w ten sposób akcję Fundacji WWF.
Chłopcy z klasy 2b Gimnazjum (Norbert Zieman i Kamil Rowiński) przygotowali również okolicznościową ulotkę pod tytułem: „Jak rozświetlić Polskę?”, w której zawarli bardzo ciekawe i przydatne informacje na temat alternatywnych źródeł energii i wpływu każdego z nas na możliwość oszczędności energii oraz naszego udziału w zagrożeniach środowiska. Ulotkę można było otrzymać na holu szkoły w specjalnym kąciku poświęconym „Godzinie dla Ziemi”.
O przebiegu akcji w Polsce i na świecie można przeczytać na stronie internetowej Światowego Funduszu na rzecz Przyrody: www.wwf.pl.