Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wycieczka do Chmielna

Drukuj PDF

Uczniowie, którzy uczestniczą w lekcjach języka kaszubskiego wyjechali na bezpłatną wycieczkę do Chmielna - serca Kaszub. 31 marca trzydziestu uczniów pod opieką p.Iwony Michalak, p.Aleksandry Chojnackiej i p.Grzegorza Pukszty wyruszyło spod szkoły do Kartuz. Tutaj mieliśmy możliwość zwiedzenia Muzeum Kaszubskiego im. Franciszka Tredera.

 Pani przewodniczka opowiedziała nam, jak kiedyś wyglądało życie na Kaszubach - jak ludzie pracowali, jak mieszkali i w co się ubierali. Następnie wyruszyliśmy do Chmielna do kompleksu wypoczynkowego "Wichrowe Wzgórze" położonego bezpośrednio nad jeziorem Kłodno. Popołudniu uczestniczyliśmy w Drodze krzyżowej w tutejszym kościele, następnie zwiedzaliśmy okolice, a wieczorem korzystaliśmy z basenu i sali gier.

 Chmielno

W sobotę uczestniczyliśmy w warsztatach plastyczno-technicznych, podczas których wykonaliśmy pisanki ozdobione wiórkami drewna osikowego. Po obiedzie braliśmy udział w warsztatach lepienia z gliny, gdzie powstawały najróżniejsze wazoniki, miseczki, kubeczki i wiele innych przedmiotów. Sobotnie popołudnie spędziliśmy na świeżym powietrzu na placu zabaw oraz nad jeziorem (gdyż pogoda dopisywała nam przez cały weekend).

Po niedzielnym śniadaniu poszliśmy na spacer po Chmielnie. Później przyszedł czas na pakowanie i sprzątanie pokoi. Naszą wycieczkę zakończyliśmy posiłkiem w Mc Donald. Wszystkim wyjazd bardzo się podobał. Wróciliśmy uśmiechnięci, opaleni, z głowami pełnymi wspomnień.

WIĘCEJ ZDJEĆ W NASZEJ GALERII>>>>