Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

PODWÓJNY SUKCES KOSTKOWA

Drukuj PDF

 Uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Kostkowie chętnie i często wyjeżdżają  na zajęcia leśne. Okazuje się, że taka postawa procentuje, gdyż  podczas Konkursu o Leśny Puchar zarówno szkoła podstawowa, jak i gimnazjum zdobyły I miejsce!
Konkurs, który odbył się 20.06.2016r., prowadzili leśniczy Nadleśnictwa Choczewo na terenie leśniczówki „Chabaziówka”.

Zadania  związane więc były z budową  i mieszkańcami lasu, opieką nad nim, ale też walorami, jakie lasy oferują człowiekowi. Stąd też jedna z konkurencji dla uczniów szkół podstawowych to plakat pt. : „Co nam daje las?”, a dla szkół gimnazjalnych artykuł na temat atrakcji przyrodniczych i pozaprzyrodniczych Nadleśnictwa Choczewo.

 

 Uczniowie naszej szkoły mieli do pokonania kilka drużyn ze szkół w: Choczewie, Wierzchucinie, Łęczycach i Ciekocinie.
Kostkowo reprezentowali, prezentując swoją ogromną wiedzę: Kinga Jurgielewicz, Marta Mallek, Zuzanna Szur, Hubert Niepomnik ze szkoły podstawowej oraz Aleksandra Sawicka, Dorota Kurpet i Dawid Selonka z gimnazjum. Uczniów do konkursu przygotowywały panie Arleta Rohde i Joanna Kowalewska.
Zwycięzcy otrzymali nagrody indywidualne: rzeźbione sowy, plecaki, namioty, ale również zdobyli nagrody dla szkoły: puchary przechodnie oraz modele łodyg, przydatne na zajęciach biologii.

Zdjęcia: Nadleśnictwo Choczewo


Gratulacje! 

>>>O KONKURSIE  na stronach NADLEŚNICTWA CHOCZEWO<<<<