Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

DZIEŃ ZIEMI 2016

Drukuj PDF

 

Nietypowo, bo 28 IV zamiast 22., w SZS w Kostkowie świętowano Dzień Ziemi. Zmiana terminu spowodowana była innymi, ważnymi uroczystościami, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
A w Dniu Ziemi chętnie biorą udział wszystkie klasy, jest to bowiem nie tylko okazja do przypomnienia, jak ważna jest nasza postawa wobec zasobów Ziemi, ale również podsumowanie całorocznego międzyklasowego maratonu eko- euro- regionalnego. Tym razem pod hasłem: „Wyprawa- poprawa”.

Działania, które zaproponowano klasom, i z których świetnie się wywiązały, to:

  • zbiórki nakrętek plastikowych, puszek aluminiowych, baterii;
  • konkurs wiedzy eko- euro- regionalnej;
  • wykonanie plakatu przez klasy szkoły podstawowej i prezentacji multimedialnej przez klasy gimnazjalne, pt. „Gdzie się wyprawić, by poprawę zauważyć?”;
  •  zaprezentowanie EKOMASZYNY.

eko  eko  eko  eko

I właśnie to ostatnie zadanie przysporzyło najwięcej emocji. Również dlatego, że „EKOMASZYNĘ, co wyprawę przetrzyma” należało zaprezentować na apelu i to ta konkurencja przesądzała o ostatecznej punktacji.
Komisja w składzie: pani Renata Matusiak, pani Alicja Gruba, pani Joanna Albecka, dokonała oceny podsumowując, iż przygotowane przez uczniów prace (często przy współpracy rodziców:)) były naprawdę pomysłowe, a ich prezentacja baaardzo ciekawa.
 Ostatecznie wśród klas 4-6 SP wygrała klasa 5b (pod opieką wychowawczyni pani Ewy Piotrowskiej), w wśród klas gimnazjalnych 2b (pod opieką wychowawczyni pani Mai Stanisz). Klasy otrzymały puchary i słodycze (zakupione za pieniądze pochodzące ze sprzedaży puszek aluminiowych).


 Najbardziej emocjonującym momentem Dnia Ziemi jest corocznie losowanie nagród wśród wszystkich uczniów, którzy w jakikolwiek sposób wzięli udział w konkurencjach maratonu.
 Warto wspomnieć, że pierwszy maraton odbył się w Kostkowie w 2002 roku. Wówczas tylko dla gimnazjalistów.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII>>>