Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dzień Niepodległości w Kostkowie

Drukuj PDF

 

 Dzień Niepodległości w Samorządowym Zespole Szkół w Kostkowie przebiegał w sposób niezwykły. W szkole dominowały barwy narodowe. Wielu uczniów ubrało się w biało-czerwone stroje lub przypięło kotyliony w takich kolorach. Wszyscy śpiewali pieśni legionowe. Nawet Panie ze szkolnej stołówki zaproponowały w tym dniu kompozycję kulinarną w kolorach bieli i czerwieni.

W szkole odbyło się też szereg konkursów związanych ze Świętem Niepodległości. W konkursie na najlepszy strój z dwudziestolecia międzywojennego zwyciężyła Dominika Selonka, drugie miejsce przyznano Zuzannie Bojke, trzecie Agacie Hinz.

 11 XI

Kolejny konkurs – na sobowtóra Marszałka Piłsudskiego wygrał Norbert Zieman, zdobywcami II i III  miejsca byli Aleksander Poerling i Kacper Borski.

Uczniowie wzięli też udział w konkursie na najciekawsze życzenia dla Polski. Tu zwycięzcą okazał się Bartosz Blaszk, II i III miejsce zdobyli Karolina Thiel i Agata Baranowska, a wyróżniono prace Martyny Münch oraz Anny Maksymiuk.

 

 Ostatni etap uroczystości to Urodziny Polski. Uczniowie spotkali się w klasach - pomysłowo ozdobionych biało-czerwonymi dekoracjami - oglądali prezentacje i krótkie filmy o tematyce patriotycznej oraz słuchali takiej właśnie muzyki.
 

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII>>>