Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

PERFORMANCE- wykopki

Drukuj PDF

wykopki Dnia 02.10.12r. na lekcji zajęć artystycznych otrzymaliśmy zadanie, polegające na wykonaniu performancu. Jest to wydarzenie artystyczne, którego przedmiotem i podmiotem jest performer w określonym kontekście czasu, przestrzeni i własnych ograniczeń. Performance dąży do zaskoczenia i poruszenia publiczności.

Podzieliliśmy się na grupy i zrobiliśmy burzę mózgów. Nasza grupa miała wiele pomysłów, lecz wybraliśmy najlepszy pt. ,,Wykopki’’. Nasza nauczycielka pani Monika Nowak razem z panią wicedyrektor wyraziły zgodę na zorganizowanie tego wydarzenia. W dniu 09.10.12r. nadszedł dzień performancu. Pomysł polegał na tym, by na krótkiej przerwie, trwającej 10 minut, na holu głównym obierać ziemniaki. Zgromadziliśmy kilka worków ziemniaków, które zostały razsypane na środku holu. Zostaliśmy wyposażeni w fartuchy i obieraczki. Przynieśliśmy wielki garnek, do którego trafiały obrane przez nas kartofle. Nasze trudy nie poszły na marne, gdyż trafiły one do szkolnej stołówki.
 Plan powiódł się. Gdy zadzwonił dzwonek wokół nas pojawiło się wielu uczniów. Ich emocje były przeróżne: zdziwienie, śmiech, szok. Wszyscy czekali aż coś się wydarzy, a my obieraliśmy ziemniaki ;)

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII>>>