Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

Zajęcia edukacyjne oraz nowy sprzęt dla uczniów szkół podstawowych w Kostkowie i Gniewinie.

Drukuj
W listopadzie 2021 roku w placówkach edukacyjnych Gminy Gniewino przeprowadzone zostały działania edukacyjno – informacyjne z zakresu energetyki jądrowej. Dodatkowo zakupiony został nowy sprzęt informatyczny dla uczniów obu szkół.
Zajęcia edukacyjne i informacyjne oraz zakup sprzętu zostały sfinansowane w ramach Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych realizowanego przez spółkę Polskie Elektrownie Jądrowe w wysokości 36 000,00 złotych.
Więcej…
 

Harcerskie spotkanie opłatkowe

Drukuj
21 grudnia, w  działającej przy naszej szkole 12 Drużynie Harcerskiej, odbyło się spotkanie opłatkowe. Zwyczaj dzielenia się opłatkiem głęboko wrósł w polską tradycję, bez niego nie wyobrażamy sobie świąt. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel władz Hufca Wejherowa Dawid Schwann oraz Wikariusz parafii Kostkowa Adam Lamkiewicz.
Więcej…
 

Prace porządkowe na Cmentarzu Ofiar Marszu Śmierci w Rybnie

Drukuj

29.10.2021 r. uczniowie klas VI A, VI B i VII B z wychowawczyniami (p. A. Gruba, p. E. Piotrowska, p  M. Gacek) przeprowadzili prace porządkowe na Cmentarzu Ofiar Marszu Śmierci w Rybnie. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem. W ciągu dwóch godzin udało się oczyścić z liści i igliwia cały teren. Po zakończeniu pracy na grobach i przy pomniku zapalono znicze. 
Więcej…
 

WIECZÓR W SZKOLE KLASY 3B

Drukuj
29 października klasa 3b z wychowawczynią panią Aleksandrą Hajdukiewicz zorganizowała piątkowy wieczór w szkole. 
Od razu po lekcjach w ramach obiadu zjedliśmy przepyszną pizzę. Z pełnymi brzuchami zabraliśmy się zadania, które wykonujemy w związku z Międzynarodowym Projektem Czytelniczym LEKTURKI SPOD CHMURKI (to już nasza II edycja). Zaczęliśmy od uzupełnienia naszych lekturników: narysowaliśmy głównego bohatera Lampo z lektury „O psie, który jeździł koleją”. Następnie w atlasach geograficznych wyszukiwaliśmy odpowiednie kontynenty, a także poszczególne kraje (zwłaszcza Włochy nas interesowały w związku z naszą lekturą). Dodatkowo wykonaliśmy zakładki do książki, które można oglądać na holu klas I-III.
Więcej…
 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Drukuj
Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.
Przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Organizacją święta zajęły się panie Iwona Michalak i Aleksandra Hajdukiewicz we współpracy ze szkolnym samorządem. Na holu szkoły powstałą dekoracja (ścianka fotograficzna) ze znanymi cytatami ulubionych bajkowych bohaterów, dodatkowo można było obejrzeć wystawę poświęconą nietypowym książkom. 
Więcej…
 

Urodziny Polski

Drukuj

10 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Urodziny Polski! Już przy wejściu witały nas biało-czerwone dekoracje – girlandy kwiatów i napis „Niepodległość” ułożony na białym tle z czerwonych serc wykonanych przez wszystkich uczniów. Biel i czerwień dominowały także w ubiorze, a kto założył strój galowy, pamiętał o kotylionie.

Więcej…
 

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT CZYTELNICZY „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

Drukuj
Uczniowie klasy 3b po raz drugi wzięli udział w Międzynarodowym projekcie czytelniczym pt.: „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Projekt składa się z III modułów, a nam właśnie udało się zakończyć pierwszy z nich. Celem tegorocznej edycji projektu jest poznawanie zawodów
Do pierwszej części projektu wybraliśmy książkę Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. Po przeczytaniu omawianej książki, uzupełniliśmy swoje lekturniki, które pięknie  kolorowo prezentują się w naszej sali. Omówiliśmy dokładnie pracę kolejarza oraz innych pracowników kolei. Dodatkowo wykonaliśmy zakładki do książki, które wyeksponowaliśmy na specjalnie przygotowanej tablicy na holu klas 1-3. Kolejnym zadaniem, była organizacja Dnia Postaci z Bajek, która przypada 5 listopada. 
Więcej…
 

Zajęcia o energii jądrowej

Drukuj
02. 11. 2021r. uczniowie klas 7 i 8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kostkowie wzięli udział  w zajęciach prowadzonych przez pracowników Politechniki Gdańskiej w ramach programu „Zapoznanie i przeprowadzenie lekcji  o energetyce i energii jądrowej w szkołach podstawowych  i ponadpodstawowych na terenie całego kraju - Poznaj atom” realizowanego dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska przez Fundację Instytut Zrównoważonej Energetyki.  
Więcej…
 

Srebro dla uczennic z Kostkowa

Drukuj
   
 Dnia 05.11.2021r na hali sportowej w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeja Dziewcząt. Brało w nich udział siedem zespołów: SP 8 z Wejherowa,  SP4 z Redy, SP z Orla, SP z Luzina, SP 9 z Rumi, SP z Bożego Pola i SP z Kostkowa. Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach A i B, nasza szkoła trafiła do grupy B gdzie zajęła pierwsze miejsce wygrywając wszystkie mecze. Następnie w półfinale spotkałyśmy się z reprezentacją SP z Luzina. Mecz wygrałyśmy i przeszłyśmy do finału razem z reprezentacją SP z Wejherowa. Rywalizacja była godna finału i po zaciętej walce mecz zakończył się remisem 0:0, żadna z drużyn nie zdobyła bramki. 
Więcej…
 

Dzień Edukacji Narodowej- 2021

Drukuj
Wielkim kunsztem  wykazuje się nauczyciel,
który potrafi sprawić,
że twórcze wyrażanie siebie
i nabywanie wiedzy staje się
źródłem radości.”
ALBERT EINSTEIN

Dnia 13 października 2021 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kostkowie miała miejsce uroczysta Akademia, która została zorganizowana przez uczniów dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości brali udział wszyscy nauczyciele, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, panie z administracji oraz obsługi pracujące w naszej placówce, pan konserwator oraz uczniowie wszystkich klas.
Więcej…
 

Każdy zaszczepiony jest zadowolony

Drukuj
Pod takim hasłem odbył się w Samorządowej Szkole Podstawowej w Kostkowie konkurs na hasło, rymowankę, wierszyk na temat konieczności  szczepień przeciwko COVID- 19.  
Uczniowie z klas 5-8 chętnie wypowiadali się na swoich plakatach na temat wartości, jakie niesie za sobą szczepienie i zagrożeń wynikających z rezygnacji ze szczepienia. Powstały piękne prace, które są prezentowane na holu szkoły.  

Uczniowie, którzy zdobyli nagrody w tym konkursie to: 
Więcej…
 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów klas I-III szkół podstawowych Gminy Gniewino "WAKACYJNE WSPOMNIENIA".

Drukuj
Na konkurs wpłynęło 14 prac. Jury w składzie: 
  1. Waldemar Szczypior – dyrektor CKSTiB w Gniewinie 
  2. Elżbieta Malec-Sączawa – pracownik CKSTiB w Gniewinie 
  3. Hanna Grzybowska – pracownik CKSTiB w Gniewinie 
wyłoniło zwycięzców. 
  • I miejsce - Amelia Szur kl.2b Kostkowo 
  • II miejsce - Juliusz Szulc kl. 2b Kostkowo 
  • III miejsce Bartłomiej Fetta kl. 3a Kostkowo 
Więcej…
 

Ślubowanie pierwszoklasistów

Drukuj

Ślubowanie pierwszoklasistów to bardzo ważny dzień na stałe wpisany w harmonogram uroczystości szkolnych. Dnia 06 października 2021 roku ślubowanie złożyli uczniowie klasy 1a i 1b. W uroczystości uczestniczyli rodzice uczniów oraz zaproszeni goście. Pierwszoklasiści   zaprezentowali krótką część artystyczną. 

 

Więcej…
 

Sprzątanie Świata...

Drukuj
… to niekoniecznie zbieranie śmieci. Fundacja „Nasza Ziemia” organizująca tę akcję od 28 lat zaprasza do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska na różne sposoby, a kulminacja tych działań następuje zawsze w trzeci weekend września. W tym roku pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”. 
Uczniowie klas 4-6 kostkowskiej szkoły, pod opieką nauczycielek, wybrali się w piątek 17 września do PSZOK-u i Oczyszczalni Ścieków, by tu móc zobaczyć, co dzieje się z odpadami produkowanymi w naszych domach  i najbliższych zakładach pracy.  
Więcej…
 

WYCIECZKA PIĄTOKLASISTÓW

Drukuj
11 października 2021r. odbyła się  długo wyczekiwana wycieczka piątoklasistów. O godzinie 7:30 wyruszyliśmy autokarem w kierunku Gdyni. Wszyscy byliśmy w doskonałych humorach.  Pogoda również dopisała.  Po ponad godzinnej podróży dotarliśmy do Adventure Park. Tam, pod opieką trenerów, cała nasza 25 – osobowa grupa,  wzięła udział w zajęciach terenowych  „Leśna ekspedycja”.  Byliśmy przygotowani na  różne niespodzianki  na leśnych ścieżkach . Zaopatrzyliśmy się w odpowiednie obuwie  i zapasowe ubrania. 
Więcej…
 

Wycieczka do Sarbska

Drukuj
24. 09. 2021r. uczniowie klas czwartych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kostkowie uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym. Wspólnie z wychowawcami i nauczycielem biblioteki odwiedziliśmy największe fokarium w Polsce - SEA PARK w Sarbsku.
Bardzo podobało się nam karmienie fok. Nauczyliśmy się rozróżniać foki szare od fok pospolitych, dowiedzieliśmy się ile ryb potrafią zjeść foki i jak zachowywać się w ich otoczeniu. Podobnie w hali krytej obejrzeliśmy widowisko z udziałem uchatek. Bardzo efektowny pokaz zakończony skokiem uchatki do wody z dużej wysokości wywołał ogromne brawa. 
Więcej…
 


Strona 3 z 37