Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

I DZIEŃ WIOSNY 21 MARCA

Drukuj

W poniedziałek 21.03 zabawnie i nietypowo przywitaliśmy wiosnę. Uczniowie naszej szkoły mogli poczuć się jak w teleturnieju. Bardzo wyjątkowym, bo sprawdzający poziom wiedzy bezużytecznej J .W quizie wzięło udział 10 delegacji klas 4-7.

Więcej…
 

NA WARSZTATACH PREORIENTACJI ZAWODOWEJ

Drukuj
Jakiś czas temu w naszej szkole szkoła z Kniewa prezentowała chłopcom z klas 6-8 swoją ofertę edukacyjną. Dostaliśmy wówczas zaproszenie na warsztaty do Kniewa.
Chłopcy chętnie zapisali się na nie i 15 III trzydziestu czterech uczniów z klas 6-8 pod opieką pani Justyny Sobieskiej- Pieńkowskiej , pani Arlety Rohde oraz pana dyrektora Grzegorza Pukszty wyruszyło, by sprawdzić w jakiej aktywności zawodowej czują się najlepiej.
Więcej…
 

Nowe wyposażenie trafiło do dwóch szkół w naszej gminie!

Drukuj
Cieszymy się, że w Szkołach Podstawowych w Kostkowie i Gniewinie pojawiły się nowe sprzęty, które wpłyną na efektywność i komfort nauki uczniów. Do placówki w Kostkowie zakupiono stoliki i krzesła, z kolei do sal dydaktycznych w Gniewinie trafiły m.in. laptopy, a także mata treningowa do nauki judo i gimnastyki dla klas sportowych. Wyposażenie wpłynie na jakość edukacji i rozwoju dzieci z naszej gminy
Więcej…
 

DZIEŃ MOTYLI

Drukuj
Przepiękne i barwne owady wzbudzające same pozytywne emocje mają swój czas w kalendarzu, czyli Dzień Motyli - 14 MARCA.
To moment, aby zwracać uwagę na konieczność m.in. dbania o jakość powietrza, która ma wpływ na przeżywalność populacji tych cudownych stworzeń.
Więcej…
 

Dwie szkoły podstawowe z naszej gminy zostaną wyposażone w nowe sprzęty dydaktyczne

Drukuj
Uczniowie ze Szkół Podstawowych w Kostkowie i Gniewinie już niebawem skorzystają z nowych sprzętów, wpływających na efektywność i komfort nauki. W placówce z Kostkowa pojawią się stoliki i krzesła, z kolei do sal dydaktycznych w Gniewinie zakupione będą m.in. laptopy, a także mata treningowa do nauki judo i gimnastyki dla klas sportowych.
Więcej…
 

Pomoc dla Ukrainy

Drukuj
 

Język Kaszubski w szkole w Kostkowie.

Drukuj
Podczas ferii zimowych w dniach 15 do 16 lutego odbyła się wycieczka uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kostkowa w  ramach lekcji JĘZYKA KASZUBSKIEGO. Przemierzając szlakiem wycieczki przygotowanej przez naszych nauczycieli  ze szkoły w Kostkowie, podziwialiśmy piękno kaszubskiej ziemi zwiedzając miejsca takie jak: 
Więcej…
 

Preorientacja zawodowa w Kostkowie

Drukuj

W ramach doradztwa i preorientacji zawodowej w szkole w Kostkowie gościli przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. ks. Ignacego Błażejewskiego i Branżowej Szkoły I stopnia im. ks. Ignacego Błażejewskiego w Kniewie. Podczas spotkania chłopcom z klas 6, 7 i 8 zaprezentowano ofertę edukacyjną obu szkół.

Więcej…
 
 

Laboratoria Przyszłości w Kostkowie

Drukuj

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Galasa wzięła udział w programie Laboratoria Przyszłości. Wsparcie finansowe w wysokości 103 800 zł zostało przeznaczone na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii. Dzięki temu uczniowie będą wdrażani do stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

 

Oferta wsparcia

Drukuj
Szanowni Państwo,

informujemy, iż w Wejherowie, w budynku poradni NZOZ Medycyna Rodzinna nr 1 na ul. 10 Lutego 13, działa

OŚRODEK ŚRODOWISKOWEJ POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ
I PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.
Więcej…
 

Pomorski Szczepibus w Gniewinie

Drukuj
 

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W KLASACH I-III

Drukuj

W dniach 14 i 15 grudnia wszyscy uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach świątecznych. Dzieci pod czujnym okiem Pani Beaty, prowadzącej zajęcia wykonywały ekologiczne, świąteczne ekotorby, brokatowe wianki i serca. Każda klasa wykonywała wybrane szybciej ozdoby. W miłej atmosferze i prawdziwie świątecznym nastroju czas mijał bardzo szybko. Uczestnicy spotkania byli bardzo zaangażowani i z niezwykłą starannością wykonywali swoje ozdoby. Na koniec każde dziecko z dumą prezentowało swoją pracę. 

Więcej…
 

Plan ferii zimowych w Gminie Gniewino.

Drukuj
Jesteśmy gotowi!

Przedstawiamy Wam plan ferii zimowych w Gminie Gniewino.

Liczymy, że pandemia nie pokrzyżuje nam planów i wszyscy spotkamy się w Centrum Kultury w Gniewinie oraz w Domach Sołeckich z terenu gminy.

Podczas ferii dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział np. w zajęciach filmowo - fotograficznych, Turnieju Bowlingowym lub Tenisowym czy też odwiedzić nas w kinie na seansie filmowym. Również w Domach Sołeckich odbędą się różne atrakcje dla dzieci.

Więcej…
 

Szkolne Koło Wolontariatu

Drukuj
W tym roku w grudniu zbieraliśmy dary dla małego GRACJANA, który urodził się z licznymi wadami
Dziękujemy z całego serca wszystkim tym, którzy przyłączyli się do naszej inicjatywy „Pomoc dla Gracjana"
Rodzice Gracjana są ogromnie wdzięczni za zaangażowanie i pomoc.
Radości nie było końca, a to wszystko dzięki Wam kochani Darczyńcy.
Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za zaangażowanie i pomoc.

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna !!! 

Brązowy medal Mistrzostw Nauczycieli Powiatu Wejherowskiego w Siatkówce

Drukuj
Dnia 17 grudnia 2021 roku reprezentacja nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kostkowie zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego w Siatkówce. W zawodach wzięło udział 5 drużyn, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Rozgrywki przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze.
Zespół nauczycieli z Kostkowa wystąpił w następującym składzie: Marlena Gacek, Iwona Adrian, Justyna Sobieska-Pieńkowska, Julia Adrian, Martyna Piekut, Maciej Kropidłowski i Marcin Piekut.
Więcej…
 


Strona 2 z 37