Samorządowy Zespół Szkół w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Samorządowy Zespół Szkół w Kostkowie

Porządkowanie cmentarza w Rybnie.

Drukuj

 

  27 października 2016 r. uczniowie klasy 6 b podstawówki  oraz klas 2 b, 2 c i 3 b gimnazjum SZS w Kostkowie pod opieką p.  Aleksandry Nowakowskiej,  p. Ewy Piotrowskiej i p. Aleksandry Potrykus-Boyke pojechali autobusem na cmentarz w Rybnie, by zrobić jesienne porządki.  

Więcej…
 

ZŁOTE DZIEWCZYNY Z KOSTKOWA

Drukuj
Dnia 09.11.2016r w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju Dziewcząt. W zawodach brało udział 7 drużyn i rozegrano je w dwóch grupach. Nasze zawodniczki trafiły do grupy B i rozegrały dwa mecze z Bolszewem i Luzinem zajmując w grupie I miejsce. 
Więcej…
 

Pierwsze warsztaty "School Comapnies"

Drukuj
W sobotę 29.10.2016 r. o godzinie 10:00 rozpoczęły się czterogodzinne warsztaty z projektu Erasmus + „School companies” pod opieką p. Joanny Kowalewskiej, p. Arlety Rohde, p. Alicji Niepomnik, p. Aleksandry Potrykus - Boyke i p. Ewy Piotrowskiej. 
Więcej…
 

Wolontariat

Drukuj
21 października w naszej szkole pod opieką p. A. Nowakowskiej i p. M. Stanisz odbyła się loteria fantowa oraz sprzedaż ciast. Całkowity dochód (1200 zł) został przeznaczony na zakup specjalistycznej karmy dla psów seniorów  ze schroniska  w Dąbrówce. 
Więcej…
 

Program profilaktyczny

Drukuj
W dniu 04. 11. 2016 r. uczniowie V i VI klas SP oraz I – III klas gimnazjum uczestniczyli w profilaktycznym programie  słowno - muzycznym w wykonaniu duetu "Tu i Teraz"  pt. "DOPÓKI MASZ WYBÓR". Autor programu, terapeuta, muzyk- Piotr Nagiel rozmawiając z młodzieżą  zwrócił uwagę na przemoc, której wielu nie chce dostrzec, na ryzyko sięgania po alkohol i narkotyki. 
Więcej…
 

Spotkanie uczestników projektu "School Companies"

Drukuj

W dniach 18 -21 października gośćmi Samorządowego Gimnazjum im. Ks.Stanisława Galasa  byli Andreea  Bitiusca  i Mihaela Dulhai  z Colegiul Agricol si de Industrie Alimentara "Vasile Adamachi; z Iasi  w Rumunii, Martina Westphal i Violeta Schmidt z Regionales Berufliches Bildungszentrum des Landkreises Vorpommern-Rügen z Stralsund w Niemczech oraz Adreas Schober i Rudolf Allesch z HTBLA Wolfsberg  z Wolfsberg w Austrii.

Więcej…
 

Wystawa „Smaki i kolory jesieni”

Drukuj

Uczniowie klasy 2a i 2b SP podczas zajęć lekcyjnych wykonywali atlasy liści oraz zwierzątka z jesiennych skarbów (kasztanów, żołędzi, jarzębiny). Dzieci poznawały również kolory jesieni oraz owoce i warzywa charakterystyczne dla panującej pory roku. Pod okiem swoich wychowawczyń p. Iwony Michalak i p. Aleksandry Chojnackiej dzieci przygotowały surówki „Samo zdrowie”.

Więcej…
 

Projekt Erasmus+ "School Companies"

Drukuj
Samorządowe Gimnazjum w Kostkowie, wraz z partnerami z Rumunii, Austrii i Niemiec, przystąpiło do realizacji dwuletniego międzynarodowego projektu „SCHOOL COMPANIES”.
Więcej…
 

Wyniki konkursu „Z przysłowiami za pan brat”

Drukuj

Na początku października został ogłoszony konkurs plastyczny: „Z przysłowiami za pan brat”. Zadaniem uczestników było stworzenie rysunku do wybranego przysłowia (technika i format dowolny). Wpłynęło jedenaście konkursowych prac. Jury w składzie: p.Iwona Michalak, p.Katarzyna Selonka i p. Aleksandra Chojnacka oceniło i nagrodziło następujących autorów prac:

Więcej…
 

Biwak klasy 3a SP

Drukuj

 21 października o godzinie 18.30 uczniowie klasy 3a spotkali się w Rybnie, aby wspólnie spędzić czas. Każdy uczeń przywiózł ze sobą dynię, z której pod okiem p. Iwony Adrian i p. Aleksandry Chojnackiej wycinali uśmiechnięte (a czasem i groźne) buzie. Po wstawieniu świeczek do przygotowanych dyń zrobiliśmy z nich wystawę na tarasie.

Więcej…
 

Słodkie piątki w bibliotece.

Drukuj

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w szkolnej bibliotece we wszystkie piątki na długich przerwach uczniowie klas 1-4 SP zmagali się z bajkowymi zagadkami. Każdy chętny uczeń losował numerek z zagadką dotyczącą najbardziej znanych baśni i bajek.

Więcej…
 

Koncert gitarowy

Drukuj

04.10.2016r. w naszej szkole odbył się koncert gitarowy w wykonaniu uczniów Studia Artystycznego dla Młodych Talentów z Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteki w Gniewinie.
Uczniowie Kornel Konopka i Jakub Zarzeczny pod opieką p. Macieja Langi przedstawili szereg kompozycji na gitarę dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. 

Więcej…
 

Dzień Oświaty w gminie Gniewino

Drukuj
Prezentacja
 

Pokazy taneczne

Drukuj

26.10.2016r. w naszej szkole odbył się pokaz taneczny w wykonaniu uczniów zespołów tanecznych
 działających przy Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteki w Gniewinie.
Uczniowie pod opieką p. Doroty Więckowskiej przedstawili kolaż taneczny dla uczniów klas I - VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. 

Więcej…
 

Grono Pedagogiczne 2016/17

Drukuj
Grono Pedagogiczne
   


Strona 10 z 28