Samorządowy Zespół Szkół w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Samorządowy Zespół Szkół w Kostkowie

Wystawa RÓŻNE OBLICZA KSIĄŻKI

Drukuj

 

Od 28 lutego na holu naszej szkoły można oglądać wystawę pod tytułem „Różne oblicza książki”. Wyeksponowano książki, które są nietypowe. Między innymi: książki – przytulanki, książeczki do kąpieli, o najróżniejszych kształtach,

Więcej…
 

Brąz w piłce ręcznej

Drukuj
W środę 22 lutego 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej. Uczennice ze Szkoły w Kostkowie pod opieką Izabeli Gondek wywalczyły brązowy medal!!!.
Więcej…
 

Kolejne srebro dla Kostkowa

Drukuj
    W dniach 20.02- 21.02. 2017r odbyła  się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach brało udział dziewięć zespołów w związku z czym zostały one podzielone na trzy grupy po trzy drużyny. Do walki o medale przechodziły dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup. Nasza drużyna zajęła I miejsce w swojej grupie zwyciężając  w każdym meczu. 
Więcej…
 

Wyniki konkursu „MÓJ KOT”

Drukuj
17 lutego obchodzony jest Dzień kota. Z tej okazji biblioteka szkolna w styczniu ogłosiła konkurs plastyczny pod tytułem „Mój kot”. Format i technika pracy była dowolna. Na konkurs wpłynęło 27 prac uczniów klas 1-6 SP. 
Więcej…
 

Projekt Erasmus +"School Companies" w mediach

Drukuj

Informacja o pobycie naszych uczniów realizujących projekt Erasmus +"School Companies", na spotkaniu w Wolfsberg ukazała się nie tylko w lokalnej prasie (Gryf Wejherowski), ale i za granicą:

 

 

Harry Potter w Kostkowie

Drukuj
03 lutego 2017r. naszą szkołę odwiedził Teatr Odeon ze Strzebielina z przedstawieniem „Harry Potter i kamień filozoficzny” w reżyserii Dawida Kwidzińskiego.
Więcej…
 

MŁODZIEŻ Z KOSTKOWA W AUSTRII

Drukuj
W dniach 09-13.01.2017 r. jako reprezentaci Samorządowego Zespołu Szkół w Kostkowie, wzięliśmy udział w wyjeździe do Wolfsbergu (Austria) w ramach projektu "School Companies" (Erasmus+). Wspólnie z uczniami z Austrii, Niemiec i Rumunii uczestniczyliśmy w zajęciach z przedsiębiorczości,kreatywności i innowacyjności, a także w zajęciach praktycznych, podczas których zrobiliśmy nowoczesne podstawki do jajek oraz przyglądaliśmy się procesowi wytwarzania frisbee. 
Więcej…
 

30 rocznica śmierci Stanisława Galasa -patrona szkoły

Drukuj

 „Istnieją ludzie, których życie jest darem ofiarowanym nie im samym lecz nam – ludzkości.”
  A. Schweizer
S.Galas
14 stycznia 2017r. to dla całej społeczności Samorządowego Zespołu Szkół w Kostkowie szczególny dzień. Właśnie tego dnia mija  30. rocznica śmierci  patrona Samorządowego Gimnazjum w Kostkowie ks. Stanisława Galasa. Z tej okazji  13 stycznia dyrektor, grono pedagogiczne oraz uczniowie przygotowali  „Wieczornicę”,  na którą zaprosili rodzinę ks. Stanisława Galasa, przedstawicieli władz lokalnych, księży, siostry zakonne, darczyńców, emerytowanych pracowników szkoły, a także całą lokalną społeczność.    
Więcej…
 

Wolontariat

Drukuj
Dnia 19.12. uczniowie klasy 2bSP i 3cSP pod opieką Pani Aleksandry Chojnackiej i Izy Kiełtyki raz grupy wolontariatu pod opieką Pani Aleksandry Nowakowskiej i Maji Stanisz odwiedzili pensjonariuszy Domu Opieki w Kostkowie. Dzieci zaprezentowały Jasełka, zaśpiewały wspólnie z seniorami kolędy, podzieliły się opłatkiem oraz wręczyły drobne upominki przygotowane przez grupę wolontariatu.
Więcej…
 

Godzina kodowania w naszej szkole

Drukuj

Godzina Kodowania (Hour of code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii. Wzięło w niej dotychczas udział ponad 140 milionów uczestników, głównie uczniów, z całego świata. W grudniu 2016 r. w tym wydarzeniu wzięli także udział kostkowscy uczniowie klas V, VI SP i I i III gimnazjum wraz z panią Alicja Niepomnik.

Więcej…
 

XVIII Wojewódzka Gimnazjada w Unihokeju Dziewcząt

Drukuj
    28.11.2016r w ZS Nr14 w Gdyni odbyła się XVIII Wojewódzka Gimnazjada w Unihokeju Dziewcząt. W zawodach brało udział 6 najlepszych zespołów z całego województwa pomorskiego: Gdańsk, Gdynia, Nowy Dwór, Tuchomie, Liniewo i Kostkowo. 
Więcej…
 

Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Unihokeju Dziewcząt

Drukuj
 W dniu 22.11.2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie, odbył się Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Unihokeju Dziewcząt. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 28.11.2016 roku w Gdyni. W rywalizacji wzięły udział  4 drużyny, które reprezentowały powiaty: wejherowski, pucki, lęborski oraz kartuski. Zwycięzcą turnieju został zespół Samorządowego Gimnazjum z Kostkowa, który nie przegrał na tym turnieju meczu.
Więcej…
 

ZŁOTE DZIEWCZYNY Z KOSTKOWA

Drukuj
Dnia 09.11.2016r w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju Dziewcząt. W zawodach brało udział 7 drużyn i rozegrano je w dwóch grupach. Nasze zawodniczki trafiły do grupy B i rozegrały dwa mecze z Bolszewem i Luzinem zajmując w grupie I miejsce. 
Więcej…
 

Andrzejkowy Turniej w Piłce Ręcznej Dziewcząt o Puchar Dyrektora SZS w Choczewie .

Drukuj
   
 Dnia 30.11.2016r w SZS w Choczewie odbył się Andrzejkowy Turniej w Piłce Ręcznej Dziewcząt o Puchar Dyrektora SZS.
W turnieju brały udział zespoły z Cewic, Choczewa i Kostkowa. Graliśmy systemem „każdy z każdym”, a poziom gry i był bardzo wysoki. Nasza drużyna z SG w Kostkowie w meczu z Choczewem wygrała 8: 5, a Cewice pokonała 13:8. Tym samym w turnieju zajęłyśmy I miejsce otrzymując wspaniały puchar i dyplom.
Więcej…
 

Porządkowanie cmentarza w Rybnie.

Drukuj

 

  27 października 2016 r. uczniowie klasy 6 b podstawówki  oraz klas 2 b, 2 c i 3 b gimnazjum SZS w Kostkowie pod opieką p.  Aleksandry Nowakowskiej,  p. Ewy Piotrowskiej i p. Aleksandry Potrykus-Boyke pojechali autobusem na cmentarz w Rybnie, by zrobić jesienne porządki.  

Więcej…
 

Pierwsze warsztaty "School Comapnies"

Drukuj
W sobotę 29.10.2016 r. o godzinie 10:00 rozpoczęły się czterogodzinne warsztaty z projektu Erasmus + „School companies” pod opieką p. Joanny Kowalewskiej, p. Arlety Rohde, p. Alicji Niepomnik, p. Aleksandry Potrykus - Boyke i p. Ewy Piotrowskiej. 
Więcej…
 


Strona 10 z 29