Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kostkowie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

Drukuj
 
 

Piknik Rodzinny w klasie 2a SP

Drukuj
W sobotę 11 czerwca 2017r.  w Dąbrówce odbył się Piknik Rodzinny uczniów klasy 2a SP i 2b SP.
Mimo kaprysów pogody, wszyscy świetnie się bawili. Było wiele radości podczas konkurencji sportowych, w których brali udział rodzice i dzieci.  Przy ognisku można było upiec kiełbaski. 
Więcej…
 

Pięciu naszych uczniów finalistami 15 Międzynarodowego Konkursu w Programowaniu BALTIE 2017.

Drukuj

Baltie

Hubert Niepomnik, Zuzanna Szur, Martyna Münch, Mikołaj Pukszta, Antonia Niepomnik zostali finalistami Międzynarodowego Konkursu Programowania w języku wizualnym Baltie. Konkurs rozgrywany jest już od wielu lat w trzech grupach wiekowych A(kl I-III SP) B (kl IV-VI) i C (gimnazjaliści). Ma on sprzyjać rozwojowi uzdolnień i zainteresowań uczniów, pobudzać do twórczego myślenia, wspomagać zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce oraz docelowo przyczynić się do lepszego przygotowania uczniów do nauki w szkołach wyższego stopnia. Wyprzedza on koncepcję zmian w podstawie programowej informatyki wprowadzającą od przyszłego roku elementy programowania od najmłodszych lat. 

Partnerami konkursu są firma Intel, Fundacją Pro Futuro, Akamai Technologies, Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego.

W tym roku w konkursie wzięło udział 12924 uczniów z 3 krajów Polski, Czech i Słowacji (w poszczególnych kategoriach A: 2193, B:7931, C:2558). Odbywał się on w kilku etapach: domowym, szkolnym, wojewódzkim i finale międzynarodowym. 

Więcej…
 

Dzień Matki w klasie 2aSP

Drukuj
Dnia 26 maja 2017r. uczniowie klasy zaprosili swoje mamy na uroczystość z okazji ich święta.
Uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny, który wywołał łzy wzruszenia u gości…
Dzieci wręczyły mamom upominki ,  zaprosiły na słodki poczęstunek i  do wspólnej zabawy. 
Więcej…
 

Pięciu naszych uczniów finalistami wojewódzkimi konkursu Potyczki z Komputerem

Drukuj

Potyczki z komputerem 2017 to 7 edycja konkursu programistycznego dla szkół podstawowych i gimnazjów województwa pomorskiego, organizowanego przez firmę Intel Technology Poland przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Gdańsku. 

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań algorytmiką i technologią informatyczną oraz popularyzowanie programowania wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Konkurs odbył się w trzech etapach szkolnym, powiatowym i finale wojewódzkim. 25 marca po etapie powiatowym   pięciu naszych uczniów, którzy zajęli 4 i 6 miejsce w powiecie wejherowskim  w kategorii klas IV-VI ( Antonia Niepomnik i Mikołaj Pukszta z kl. Vb) oraz  trzy pierwsze miejsca w powiecie wejherowskim w kategorii gimnazjum  ( Hubert Niepomnik z kl. Ia, Zuzanna Szur z kl. Ia i Patryk Rohde z kl.IIb) awansowało do finału.

Więcej…
 

Manewry Techniczno Obronne -III miejsce dla Kostkowa

Drukuj

  W dniach 9-11 czerwca odbyły się Manewry Techniczno-Obronne harcerzy. Drużyna z Kostkowa wykazała się wysoką sprawnością i dużą wiedzą. Zdobyła puchar za III miejsce. Gratulujemy!!

Więcej…
 

Bieg majowy.

Drukuj

Dnia 31 05 2017 r po raz kolejny odbył się 9 już Bieg Majowy w Kostkowie.

W imprezie wzięło udział ok 100 dzieci w następujących kategoriach : 0 -1 SP; 2-3 SP oraz 4-6 SP z wyszczególnieniem dziewcząt i chłopców.

Więcej…
 

Baltie 2017- wyniki etapu wojewódzkiego- kwalifikacje do finału

Drukuj

baltiew19 maja 2017 r. nasi uczniowie uczestniczyli w etapie wojewódzkim Międzynarodowego Konkursu Programistycznego - Baltie 2017 w Szkole Podstawowej w Baninie.

Więcej…
 

Obiady-czerwiec

Drukuj

OPŁATY:

Płatność za obiady w miesiącu czerwcu wynosi 42 zł. Nr konta, na który należy przelewać pieniądze to: 05 8350 0004 4200 7797 2000 0080, w tytule podajemy imię i nazwisko dziecka oraz klasę. Wpłaty za miesiąc czerwiec przyjmowane są też u Intendenta w dniach 25.05 - 31.05.2017 r.

 

 

Wszędzie dobrze, ale na Kaszubach najlepiej

Drukuj

 

W sobotę 13 maja 2017 r. w godzinach 12:00 – 16:00 na terenie Samorządowego Zespołu Szkół w Kostkowie odbył się XII Festyn Rodzinny pod hasłem: „Wszędzie dobrze, ale na Kaszubach najlepiej”. Uczestników do zabawy zachęcał p. Rafał Bojke. Impreza cieszyła się dużą popularnością wśród całych rodzin!

 

Więcej…
 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Nadleśnictwie Choczewo

Drukuj

 

Uczniowie kostkowskiej szkoły otrzymali zaproszenie do udziału w „Dniach Otwartych Funduszy Europejskich w Nadleśnictwie Choczewo”.
 Wyruszyliśmy więc (klasa 6a i 5b SP) 19 maja do lasu w okolicach Białogóry na spotkaniez leśniczymi.

Więcej…
 

Gminny Dzień Pamięci Ofiar Marszu Śmierci

Drukuj

26.04.2017 r. uczniowie klas VI B i II B gimnazjum pod opieką p. Aleksandry Potrykus – Boyke i p. Ewy Piotrowskiej uporządkowali cmentarz w Rybnie. 28.04.2017 r. miał tu miejsce kulminacyjny punkt  Gminnego Dnia Pamięci Ofiar Marszu Śmierci.

Więcej…
 

Obiady-maj

Drukuj

OPŁATY:

Płatność za obiady w miesiącu maj wynosi 63 zł. Nr konta, na który należy przelewać pieniądze to: 05 8350 0004 4200 7797 2000 0080, w tytule podajemy imię i nazwisko dziecka oraz klasę. Wpłaty za miesiąc maj przyjmowane są też u Intendenta w dniach 24.04 - 28.04.2017 r.

 

 

DZIEŃ JĘZYKOWY

Drukuj
W czwartek 11 maja w ramach Dnia językowego na korytarzach szkolnych pojawiło się mnóstwo zwrotów w językach angielskim i niemieckim. Uczniowie bardzo trafnie dopasowali zwroty czasownikowe i idiomy do sytuacji i gabinetów szkolnych.
   Zaangażowali się również w przygotowanie stoisk językowych, na których zawisły kolorowe plakaty, a na stołach przedstawiono liczne książki i przedmioty związane z Wielką Brytanią i Niemcami. 
Więcej…
 

Wycieczka klas V

Drukuj

WarszawaRelacja z wycieczki do Warszawy.

Więcej…
 

Spotkanie uczestników projektu "School Companies" w Rumunii

Drukuj

W dniach 03-07 kwietnia 2017 r. reprezentaci naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe do Rumunii (Iasi) w ramach projektu "School Companies" (Erasmus+). Byliśmy goszczeni przez uczniów Colegiul Agricol si de Industrie Alimentara "Vasile Adamachi". 

Więcej…
 


Strona 10 z 31