Samorządowy Zespół Szkół w Kostkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Samorządowy Zespół Szkół w Kostkowie

30 rocznica śmierci Stanisława Galasa -patrona szkoły

Drukuj

 „Istnieją ludzie, których życie jest darem ofiarowanym nie im samym lecz nam – ludzkości.”
  A. Schweizer
S.Galas
14 stycznia 2017r. to dla całej społeczności Samorządowego Zespołu Szkół w Kostkowie szczególny dzień. Właśnie tego dnia mija  30. rocznica śmierci  patrona Samorządowego Gimnazjum w Kostkowie ks. Stanisława Galasa. Z tej okazji  13 stycznia dyrektor, grono pedagogiczne oraz uczniowie przygotowali  „Wieczornicę”,  na którą zaprosili rodzinę ks. Stanisława Galasa, przedstawicieli władz lokalnych, księży, siostry zakonne, darczyńców, emerytowanych pracowników szkoły, a także całą lokalną społeczność.    
Więcej…
 

Wolontariat

Drukuj
Dnia 19.12. uczniowie klasy 2bSP i 3cSP pod opieką Pani Aleksandry Chojnackiej i Izy Kiełtyki raz grupy wolontariatu pod opieką Pani Aleksandry Nowakowskiej i Maji Stanisz odwiedzili pensjonariuszy Domu Opieki w Kostkowie. Dzieci zaprezentowały Jasełka, zaśpiewały wspólnie z seniorami kolędy, podzieliły się opłatkiem oraz wręczyły drobne upominki przygotowane przez grupę wolontariatu.
Więcej…
 

Godzina kodowania w naszej szkole

Drukuj

Godzina Kodowania (Hour of code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii. Wzięło w niej dotychczas udział ponad 140 milionów uczestników, głównie uczniów, z całego świata. W grudniu 2016 r. w tym wydarzeniu wzięli także udział kostkowscy uczniowie klas V, VI SP i I i III gimnazjum wraz z panią Alicja Niepomnik.

Więcej…
 

XVIII Wojewódzka Gimnazjada w Unihokeju Dziewcząt

Drukuj
    28.11.2016r w ZS Nr14 w Gdyni odbyła się XVIII Wojewódzka Gimnazjada w Unihokeju Dziewcząt. W zawodach brało udział 6 najlepszych zespołów z całego województwa pomorskiego: Gdańsk, Gdynia, Nowy Dwór, Tuchomie, Liniewo i Kostkowo. 
Więcej…
 

Andrzejkowy Turniej w Piłce Ręcznej Dziewcząt o Puchar Dyrektora SZS w Choczewie .

Drukuj
   
 Dnia 30.11.2016r w SZS w Choczewie odbył się Andrzejkowy Turniej w Piłce Ręcznej Dziewcząt o Puchar Dyrektora SZS.
W turnieju brały udział zespoły z Cewic, Choczewa i Kostkowa. Graliśmy systemem „każdy z każdym”, a poziom gry i był bardzo wysoki. Nasza drużyna z SG w Kostkowie w meczu z Choczewem wygrała 8: 5, a Cewice pokonała 13:8. Tym samym w turnieju zajęłyśmy I miejsce otrzymując wspaniały puchar i dyplom.
Więcej…
 

Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Unihokeju Dziewcząt

Drukuj
 W dniu 22.11.2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie, odbył się Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Unihokeju Dziewcząt. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 28.11.2016 roku w Gdyni. W rywalizacji wzięły udział  4 drużyny, które reprezentowały powiaty: wejherowski, pucki, lęborski oraz kartuski. Zwycięzcą turnieju został zespół Samorządowego Gimnazjum z Kostkowa, który nie przegrał na tym turnieju meczu.
Więcej…
 

Porządkowanie cmentarza w Rybnie.

Drukuj

 

  27 października 2016 r. uczniowie klasy 6 b podstawówki  oraz klas 2 b, 2 c i 3 b gimnazjum SZS w Kostkowie pod opieką p.  Aleksandry Nowakowskiej,  p. Ewy Piotrowskiej i p. Aleksandry Potrykus-Boyke pojechali autobusem na cmentarz w Rybnie, by zrobić jesienne porządki.  

Więcej…
 

ZŁOTE DZIEWCZYNY Z KOSTKOWA

Drukuj
Dnia 09.11.2016r w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju Dziewcząt. W zawodach brało udział 7 drużyn i rozegrano je w dwóch grupach. Nasze zawodniczki trafiły do grupy B i rozegrały dwa mecze z Bolszewem i Luzinem zajmując w grupie I miejsce. 
Więcej…
 

Pierwsze warsztaty "School Comapnies"

Drukuj
W sobotę 29.10.2016 r. o godzinie 10:00 rozpoczęły się czterogodzinne warsztaty z projektu Erasmus + „School companies” pod opieką p. Joanny Kowalewskiej, p. Arlety Rohde, p. Alicji Niepomnik, p. Aleksandry Potrykus - Boyke i p. Ewy Piotrowskiej. 
Więcej…
 

Wolontariat

Drukuj
21 października w naszej szkole pod opieką p. A. Nowakowskiej i p. M. Stanisz odbyła się loteria fantowa oraz sprzedaż ciast. Całkowity dochód (1200 zł) został przeznaczony na zakup specjalistycznej karmy dla psów seniorów  ze schroniska  w Dąbrówce. 
Więcej…
 

Program profilaktyczny

Drukuj
W dniu 04. 11. 2016 r. uczniowie V i VI klas SP oraz I – III klas gimnazjum uczestniczyli w profilaktycznym programie  słowno - muzycznym w wykonaniu duetu "Tu i Teraz"  pt. "DOPÓKI MASZ WYBÓR". Autor programu, terapeuta, muzyk- Piotr Nagiel rozmawiając z młodzieżą  zwrócił uwagę na przemoc, której wielu nie chce dostrzec, na ryzyko sięgania po alkohol i narkotyki. 
Więcej…
 

Wystawa „Smaki i kolory jesieni”

Drukuj

Uczniowie klasy 2a i 2b SP podczas zajęć lekcyjnych wykonywali atlasy liści oraz zwierzątka z jesiennych skarbów (kasztanów, żołędzi, jarzębiny). Dzieci poznawały również kolory jesieni oraz owoce i warzywa charakterystyczne dla panującej pory roku. Pod okiem swoich wychowawczyń p. Iwony Michalak i p. Aleksandry Chojnackiej dzieci przygotowały surówki „Samo zdrowie”.

Więcej…
 

Wyniki konkursu „Z przysłowiami za pan brat”

Drukuj

Na początku października został ogłoszony konkurs plastyczny: „Z przysłowiami za pan brat”. Zadaniem uczestników było stworzenie rysunku do wybranego przysłowia (technika i format dowolny). Wpłynęło jedenaście konkursowych prac. Jury w składzie: p.Iwona Michalak, p.Katarzyna Selonka i p. Aleksandra Chojnacka oceniło i nagrodziło następujących autorów prac:

Więcej…
 

Spotkanie uczestników projektu "School Companies"

Drukuj

W dniach 18 -21 października gośćmi Samorządowego Gimnazjum im. Ks.Stanisława Galasa  byli Andreea  Bitiusca  i Mihaela Dulhai  z Colegiul Agricol si de Industrie Alimentara "Vasile Adamachi; z Iasi  w Rumunii, Martina Westphal i Violeta Schmidt z Regionales Berufliches Bildungszentrum des Landkreises Vorpommern-Rügen z Stralsund w Niemczech oraz Adreas Schober i Rudolf Allesch z HTBLA Wolfsberg  z Wolfsberg w Austrii.

Więcej…
 

Projekt Erasmus+ "School Companies"

Drukuj
Samorządowe Gimnazjum w Kostkowie, wraz z partnerami z Rumunii, Austrii i Niemiec, przystąpiło do realizacji dwuletniego międzynarodowego projektu „SCHOOL COMPANIES”.
Więcej…
 

Biwak klasy 3a SP

Drukuj

 21 października o godzinie 18.30 uczniowie klasy 3a spotkali się w Rybnie, aby wspólnie spędzić czas. Każdy uczeń przywiózł ze sobą dynię, z której pod okiem p. Iwony Adrian i p. Aleksandry Chojnackiej wycinali uśmiechnięte (a czasem i groźne) buzie. Po wstawieniu świeczek do przygotowanych dyń zrobiliśmy z nich wystawę na tarasie.

Więcej…
 


Strona 9 z 28